Види і властивості алюмінієвої фольги.

Алюмінієва фольга являє собою тонкий лист алюмінію, товщина якого становить 0,2 мм. Її використовують для різних цілей, наприклад, для обгортання продуктів, при будівельних роботах.
Алюмінієва фольга, завдяки своїм унікальним властивостям, знаходить дуже широке застосування в різних галузях промисловості: харчової, фармацевтичної, електротехнічної, аерокосмічній, будівельної. Її також часто використовують в побуті, наприклад, при утепленні лазні, сауни, оскільки вона створює ефект термоса, випускаючи тепло назовні. А для надійного покриття стиків і різних гнучких конструкцій застосовують самоклейну фольгу.

Властивості алюмінієвої фольги

Цей матеріал став виключно популярним завдяки цілому ряду цінних властивостей. По-перше, алюмінієва фольга легко приймає необхідну форму, навіть вельми складну, адже вона дуже тонка, її легко деформувати. Нею можна щільно покрити практично будь-яку поверхню. Вона легко складається, згинається, зберігаючи при цьому свою міцність. По-друге, алюміній - це стійкий до корозії метал, завдяки наявності на поверхні захисної окисної плівки. Саме тому фольгу використовують для упаковки продуктів. По-третє, алюмінієва фольга, навіть найтонша, абсолютно непрозора. А це дуже важливо, оскільки при впливі УФ-випромінювання якість харчового або хімічного продукту може погіршитися. По-четверте, алюмінієва фольга - абсолютно екологічно чистий матеріал, її можна переробити з 100% -й повнотою.
Крім того, тонка алюмінієва фольга швидко і повністю розкладається в землі, і таким чином, не забруднює навколишнє середовище.
На поверхні алюмінієвої фольги не виникає електростатичного напруги, не притягується пил (а це дуже важливо при виробництві особливо точного обладнання в ряді галузей промисловості). Алюмінієва фольга стійка як до високих, так і до низьких температур, тому її з успіхом використовують і при заморожуванні продуктів, і при їх термічній обробці. Вона нетоксична, не міняє органолептичних якостей харчових продуктів, з якими контактує, добре захищає їх від зовнішніх шкідливих воздействій.Можно перелічити ще чимало корисних властивостей алюмінієвої фольги, а й сказаного досить, щоб переконатися в її численних достоїнствах.

Види алюмінієвої фольги

Купувати фольгу слід виходячи з області застосування. Наприклад, якщо ви хочете купити фольгу для упаковки продуктів, краще вибрати технічну. Алюмінієва фольга, залежно від призначення, підрозділяється на три основні групи: технічна, харчова і стрічкова. Технічна фольга знаходить саме широке застосування в електротехнічній, авіабудівної та автомобільної промисловості. Також її застосовують при будівництві будівель і окремих конструкцій, в якості теплоізоляційного матеріалу. Особливо незамінна така фольга при теплоізоляції вентиляційних систем, водопровідних і каналізаційних труб, підлоги та даху. При цьому, завдяки «ефекту термоса», не потрібен товстий шар матеріала.В побуті, як вже було сказано, технічна алюмінієва фольга часто застосовується при обладнанні лазень різних конструкцій. Вона забезпечує швидкий нагрів приміщення і довго зберігає тепло. Таким чином, алюмінієва фольга дозволяє істотно скоротити витрати на опалення лазні, сауни. Особливо ефективно діє фольга, якщо її прикріпити безпосередньо на стіни і стеля парної, дзеркальної стороною всередину приміщення (під облицювальні дошки). Крім того, треба зазначити, що фольга одночасно грає роль пароізолятора.Прі цьому, на відміну від матеріалів типу руберойду, бітуму і т.п., при нагріванні до температур понад 100оС алюмінієва фольга не виділяє шкідливих речовин. Тому її використання в лазнях і саунах приносить подвійну вигоду.
Така фольга в місцевостях з жарким кліматом може використовуватися для захисту від сонячних променів. У найпростішому варіанті її необхідно просто наклеїти на вікна.
Харчова фольга використовується для упаковки продуктів харчування, тютюнових виробів, косметичних засобів , ліків. Вона повністю зберігає їх корисні властивості, смакові якості і аромати. Її можна побачити в термосах.Ленточная алюмінієва фольга знаходить застосування в будівництві, наприклад, при виготовленні стінових панелей.Также алюмінієва фольга станом поверхні буває армованої, гофрованої, ламінованої. Армована фольга використовується для зовнішньої ізоляції водопровідних труб, гофрована - головним чином, для ізоляції нафтопроводів та газопроводів. Ламінована алюмінієва фольга, завдяки наявності додаткового шару, забезпечує кращий захист труб.На виробництво фольги йде велика частина виплавленого в світі алюмінію. До відома, 75% металу припадає на виробництво фольги для упаковки продуктів харчування, 25% - на виробничі потреби. Алюмінієва фольга стійка до високих температур, саме тому її використовують для запаювання, в аерокосмічній промисловості.