З чого зроблено дзеркало.

Дзеркало - предмет з гладкою поверхнею, призначений для відбиття світла. У побуті використовується для контролю за власною зовнішністю або як декоративний елемент приміщення. Завдяки відносно простий і недорогий спосіб виробництва цей предмет сьогодні поширений повсюдно, а купити його можна за невеликі гроші.
Інструкція
1
Перші невеликі дзеркала археологи відносять до бронзового століття. Виявлені предмети тих часів представляли собою бронзові диски або відполіровані шматочки обсидіану. У III столітті дзеркала робили з олова - його заливали в скляну посудину, охолоджували, а потім розбивали. Одержувані в результаті оскільки використовувалися як дзеркала. У VI столітті скло, яке вже давно навчилися розгортати в плоскі листи, стали обробляти сплавом з ртуті і олова - амальгамою. Однак такі дзеркала давали бліде відбиття, а спосіб їх виробництва був небезпечним для здоров'я.
2
У XIX столітті відомий німецький учений Лібіх придумав новий спосіб створення дзеркала, який ліг в основу сучасного виробництва. Замість амальгами на скляний диск стали наносити найтонший шар срібла. А щоб ніжна срібна плівка не ушкоджувалася, її закріплювали шаром фарби. Завдяки цьому вдавалося отримати дуже яскраве відображення.
3
На сьогоднішній день існують два способи виробництва дзеркал. При створенні першим способом звичайне листове поліроване скло розрізається на заготовки певної форми, а їх краї шліфуються. Потім скло промивається в спеціальному розчині, щоб повністю очистити його поверхню. Далі на нього наноситься алюмінієве або титанове напилювання, а потім - лакофарбове покриття для захисту. Така технологія не вимагає великих витрат, проте дозволяє виробляти тільки дзеркала маленьких розмірів.
4
Другий, більш сучасний спосіб, дозволяє виробляти срібні дзеркала самих різних розмірів. Для початку на відполіроване скло наноситься тонкий шар срібла, потім накладається захисний шар спеціальних склеюють хімікатів або міді. І тільки потім - два шари захисного лакофарбового покриття. У результаті виходить дзеркало, яке відрізняється високою якістю і вологостійкість.