Застосування флуоресцентної фарби.

Флуоресцентні фарби часто застосовуються в дизайні та оформленні інтер'єрів. Вони відразу привертають увагу завдяки особливим властивостям: входять до складу частинки не поглинають падаюче світло, а відображають його, завдяки чому малюнок ефектно світиться в променях ультрафіолетового випромінювання.
Звичайні пігменти відбивають приблизно 80-90% падаючого світла, а флуоресцентна фарба - у кілька разів більше. Це можливо завдяки тому, що поглинений ультрафіолетове світло такі фарби перетворюють і випромінюють у видимій частині спектру. На відміну від люмінесцентних фарб, флуоресцентні не світяться в темряві самі по собі, а лише відображають невидимі промені ультрафіолетового випромінювання. Світяться пігменти в готовій фарбі представляють собою досить великі тверді частинки з полімерів, розміром до 75 мкм. Вони фарбуються флуоресцентними барвниками на основі люмінофора - родаміном або амінонафталімідамі. Така будова фарби не дозволяє отримати глянсове рівне покриття в один шар. Ще один недолік - барвники розкладаються при температурі від 150 до 250оС, вони можуть зблякнути при постійному перебуванні на яскравому світлі.

Застосування флуоресцентних фарб

Ефект свічення, який залучає дизайнерів в флуоресцентних фарбах, виходить за рахунок того, що накопичена протягом дня енергія починає вивільнятися. Особливо часто створюються зображення в клубах, ресторанах, барах, в яких низький ступінь освітленості поєднується з можливістю включити ультрафіолетові лампи - світні картини виглядають справжніми витворами мистецтва. Завдяки тому, що малюнок відображає промені спрямованого світла, наприклад, світло фар автомобіля, він може використовуватися для підвищення безпеки на дорозі. Барвники можуть бути нанесені на будь-який предмет, але найбільш поширені такі сфери застосування: - друк рекламних проспектів, наклейок, етикеток; - декорування каменів, бетонних і цегляних стін, бордюрів, мощених доріжок, воріт; - фарбування живих квітів фарбою на водоемульсійною основі; - фарбування дерев'яних, пластикових поверхонь, а також скла; - бодіарт; - друк фотоколажів з світяться елементами; - малюнки на одязі за допомогою акрилової фосфорної фарби.
Для нанесення на шкіру або волосся слід використовувати тільки спеціальні безпечні фарби.
Практично всі фарби з флуоресцентним ефектом не небезпечні для людей, слід лише дотримуватися звичайних заходів безпеки: використовувати респіратор під час робіт, уникати потрапляння в очі або в рот.

Як зробити якість флуоресцентного покриття більш високим

Щоб малюнок довго радував око, потрібно подбати про правильному нанесенні фарби. В якості підкладки краще використовувати спеціально розроблений грунт - білу фарбу, це дозволить підсилити ефект світіння на 15-20%.
Лакове покриття здатне дещо знизити ефект світіння.
Готову і висохлу поверхню слід покрити прозорим лаком, він дозволить збільшити термін служби фарби і захистять барвники від ультрафіолетового випромінювання.