Корисні властивості чаю каркаде.

Каркаде - трав'яний напій, одержуваний з квітів гібіскуса. Крім того що він володіє приємним кислуватим смаком і чудово втамовує спрагу, каркаде ще і робить позитивний вплив на організм. Поєднайте приємне з корисним - випийте чашку червоного чаю.

Корисні властивості каркаде

Напій, отриманий з квітів гібіскуса - справжня комора антиоксидантів, які захищають клітини від дії на них вільних радикалів, тим самим запобігаючи розвитку раку, а також допомагають організму довше залишатися молодим. Червоний колір чаю обумовлений присутністю антоціанів, які є не тільки барвником, а й зміцнюють кровоносні судини. Напій має кислий смак завдяки достатній кількості лимонної кислоти, присутньої в ньому. Ця речовина має тонізуючий ефект, зміцнює імунітет і підвищує стійкість організму при застуді. Якщо ви все ж захворіли, каркаде допоможе і в цьому випадку - він здатний знизити температуру (зрозуміло, не зумівши при цьому повністю замінити призначені у тяжких випадках лікарем антибіотики). Ще одна кислота, присутня в напої - лінолева. Вона запобігає утворенню холестеринових бляшок, розчиняє жір.Можно використовувати чай каркаде і як сечогінний і спазмолітичний засіб. При цьому напій є і м'яким проносним, застосовуваним при хронічних запорах і атонії товстого кишечника. А якщо заварити і випити каркаде натщесерце, він зможе замінити антигістамінний препарат.
Чоловіки можуть насолоджуватися ще однією чудовою властивістю чаю каркаде - він підвищує потенцію.
Каркаде надає користь і центральній нервовій системі. Він допомагає людині краще справлятися з щоденними стресами, позбавляє від хронічної втоми, допомагає відновити сили.
Потерпають від похмільного синдрому чай каркаде здатний замінити розсіл. Він так само вдало справляється з продуктами розпаду алкоголю.

Протипоказання

Чай каркаде має масу корисних властивостей, проте є у цього напою і свої протипоказання. Він досить кислий, тому вживати його не рекомендується людям, страждаючим від гастриту з підвищеною кислотністю або виразки. В цьому випадку каркаде здатний спровокувати напад. Також напій з гібіскусу має жовчогінну дію. Людям, страждаючим від жовчокам'яної хвороби, пити каркаде НЕ рекомендуется.Многіе рослини здатні викликати індивідуальні алергічні реакції. Якщо ви до цього жодного разу не пили каркаде, то, купивши пачку, не варто відразу ж сідати чаювати, поглинаючи напій літрами. Зробіть декілька ковтків каркаде і почекайте протягом доби. Якщо ваше самопочуття не погіршилося, і ви не помітили ніяких ознак алергічної реакції, ви можете вживати чай в своє задоволення.