Підлогове покриття для дому: ламінат або комерційний лінолеум.

Ремонт або будівництво будинку неминуче поставлять вас перед необхідністю вибору підлогового покриття. Мова не йде про килимах або ковролін, мова про основу. Ще кілька років тому популярним і практичним був лінолеум, сьогодні його витісняє паркет і ламінат.

Особливості підлогових покриттів

Ламінат - відносно новий матеріал, який буквально увірвався на російський ринок. Являє собою це підлогове покриття листи ДВП з покритим спеціальним складом шаром паперу, на якому нанесений малюнок, що нагадує різні породи деревини. Захисний склад - це меламінові або акрилатні смоли, які дуже стійкі до механічних пошкоджень. Саме завдяки властивостям смоли ламінат такий функціональний і міцний.
Лінолеум заслужено викликає скепсис, виробники десять років тому опустили планку якості, але сьогодні на ринок вийшли нові компанії з якісним виробом.
Лінолеум багатьом відомий з дитинства, в радянські часи це була, мабуть, єдина альтернатива листам ДСП, яка розсихалася або здувалася від вологи буквально на очах. Лінолеум - це натуральний полімер, його полотно гнучке, м'яке, як правило, має повстяну підкладку, а тому відмінно ізолює і тепло, і звук. Вважається, що сьогодні виробляється побутовий лінолеум, комерційний і напівкомерційний. Однак виробники зізнаються, що такий розподіл, це, скоріше, маркетинговий хід, особливих відмінностей в цих типах покриття немає, різниця в нюансах проізводства.Коммерческій безосновний лінолеум має один-два шари і може бути з шорсткою поверхнею. Як свідчать відгуки, це найстійкіший до потертостей вид линолеумов, який до того ж відмінно приховує нерівності підлоги. Гетерогенний лінолеум багатошаровий. Хімічна основа не вбирає вологу, робить його м'яким і пружинистим. Такий лінолеум добре гнеться і легко укладивается.Прелесть так званого комерційного лінолеуму в тому, що він має кілька різновидів покриття. Наприклад, для приміщень з великою кількістю комп'ютерної техніки рекомендується лінолеум з антистатической обробкою, для лікарень і медучржденій - з антибактеріальним покриттям, для громадських місць - з антиковзаючим. Але всі ці типи покриття відмінно підходять і для домашнього використання, тим більше, що малюнки та забарвлення комерційного і побутового лінолеуму не відрізняються.

Вибору між лінолеумом і ламінатом

Вибираючи між лінолеумом і ламінатом, грунтуватися на ціні навряд чи доведеться , ці покриття знаходяться в одній ціновій категорії та альтернативні один одному. Єдиний момент, який потрібно враховувати: комерційний лінолеум може коштувати трохи дешевше, але продаватися він буде тільки великими партіями незалежно від того, скільки квадратів вам потрібно насправді. У Росії сьогодні найвідоміший постачальник підлогових покриттів - компанія forbo, на сайті якої можна побачити фото різних покриттів і підібрати потрібне.
Ламіновані покриття дуже зносостійкі й привабливі, вони надають інтер'єру шляхетність. До того ж, дизайнери часто використовують ламінат не лише в покритті підлоги, але і на стінах.
Виходите з безпосередньої експлуатації і ефекту, якого ви хочете досягти. Так, якщо в будинку тварина, особливо якщо це велика пазуриста особина або той, хто дуже любить жувати меблі та гумові іграшки, лінолеум навряд чи буде доречний. Тварина попросту порве його, адже підчепити це покриття кігтем не складно. Лінолеум не підійде і там, де ви плануєте ходити у взутті, особливо якщо вона на тонкому каблуці. М'яка підкладка лінолеуму робить його вразливим, тому в коридорах, передпокоях і вестибюлях вам відмінну службу послужить міцний ламінат.Для підлоги у ванній кімнаті, а також на кухні і в їдальні ламінат не підійде. Підвищена вологість і часте миття підлоги рано чи пізно приведуть до розшарування ДВП, тут виграшним буде лінолеум, який абсолютно не боїться вологи. При виборі зіграє роль і поверхня підстави. На бетонну основу добре ляже комерційний лінолеум, а от з ламінатом доведеться повозитися, адже він не терпить нерівностей і вимагає обов'язкової укладання основи. Ламінат буде гарний у квартирах верхніх поверхів і просто незамінний там, де планується монтаж теплої підлоги. Лінолеум же підійде мешканцям перших поверхів, завдяки своїм теплоізоляційним властивостям.