Розведення і догляд за кімнатної фіалкою.

Фіалки, які всього кілька століть тому були доступні лише представникам королівських прізвищ, так як їх не вміли ні вирощувати, ні культивувати, сьогодні поширені по всьому світу. Різноманіття сортів дозволяє знайти свою квітку жителям будь-якого регіону і при правильному догляді насолоджуватися цвітінням цієї кімнатної рослини протягом тривалого часу.

Комфортні умови для повноцінного росту

Для того щоб рослина розвивалося, радувало своїми квітами і давало нові розетки, необхідно створити для нього найбільш комфортне середовище проживання. Для кімнатних фіалок це приміщення з не надто високими температурами, середньою вологістю і достатньою, але не надмірною кількістю сонячного світла. Прямих променів квітка боїться, просто згоряючи під ними, так само як і не любить надмірну вологість, так як одне з найпоширеніших захворювань квітки, що виникає у тому числі через перезволоження, - це прикоренева гниль.
Краща температура для вирощування фіалок - 15-18оС.

Як доглядати за фіалками

Домашні фіалки не так примхливі, як це може здатися. Насправді догляд за фіалками - це всього лише правильно підібраний температурний режим і сторона світла для місця розташування горщика, а також своєчасний полив. Поливати рослину потрібно дуже акуратно, намагаючись не потрапляти на листя, а також в середину самої розетки, так як це може призвести до гниття. Найбезпечніший спосіб поливу - це додавання води в піддон, але при цьому залишати горщик в ньому слід не більше чверті години. За цей час рослина вбере в себе необхідно кількість рідини, а залишився надлишок треба вилити, щоб не допустити гниття кореневої системи. Підгодовують фіалки в період цвітіння мінеральними добривами не рідше одного разу на 10 днів, а в період спокою - одного разу на місяць.
Вода для поливу повинна попередньо відстоятися, а ще краще використовувати воду з фільтра, звільнену від важких металів, хлору та інших шкідливих речовин.

Догляд та розведення фіалок

Розмноження більшості сортів фіалок можливо двома способами: - листом; - розсаджуванням самого куща і відділенням від нього нової розетки, якщо така імеется.В першому випадку акуратно зрізаний лист або вкорінюється під парником в суміші з ґрунту і піску, або ставиться у воду і висаджується в грунт уже після появи коренів. Парник для фіалки можна зробити з обрізаною пластикової пляшки, зняти яку з горщика можна буде через 10-14 днів. Цього часу достатньо для того, щоб лист дав коріння. Розсаджування вже наявної розеткою легше переноситься рослиною, так як у нього вже є власна коренева система і важливо лише не пошкодити її при пересадці. Після вкорінення від підгодівлі рослини на пару тижнів слід відмовитися.