Як правильно використовувати желатин.

Желатин - білкова речовина тваринного походження, його виробляють з кісток, зв'язок, шкіри, сухожиль великої рогатої худоби, що містять білок - колаген. Желатин продається у вигляді порошку, що не має запаху, кольору, смаку. Він використовується при приготуванні холодцю, других страв, креми, желе, прикрас для кондитерських виробів.
Вам знадобиться
  • - желатин;
  • - вода;
  • - невелика каструлька;
  • - ложка.
Інструкція
1
Розчиніть желатин в холодній воді - сухий, розсипчастий порошок повинен перетворитися в однорідну, густу масу. Долийте рідини до потрібного обсягу і підігрійте на повільному вогні, постійно помішуючи, щоб желатин не осідає на дно посуду. Як тільки вийде бульйон без крупинок, відразу ж вимкніть вогонь. Трохи остудіть желатин і залийте ним той продукт, який потрібно загустити.
2
Для приготування желе використовуйте желатин наступним чином. Залийте 1 столову ложку желатину половиною склянки води і залиште на 1 годину. Підігрійте будь-який сік до 60оC і влийте його в ємність з желатином. Все ретельно перемішайте і поставте суміш на повільний вогонь. Нагрівайте її протягом 15 хвилин, весь час помішуючи ложкою.
3
Розлийте желе по формах і поставте їх у холодильник до застигання. Щоб вийняти желе з формочки, потрібно опустити її на хвилину в гарячу воду так, щоб вода не зачіпала желе.
4
Для приготування холодцю розведіть 1 столову ложку желатину склянкою холодного курячого бульйону і залиште на 40 хвилин. Додайте 3 склянки бульйону і поставте на повільний вогонь до повного розчинення. Надалі дотримуйтесь основним рецептом приготування холодцю.
5
Щоб приготувати крем для торта, розведіть 1 столову ложку желатину в склянці вершків і залиште на 2 години. Поставте суміш на водяну баню на 10 хвилин, весь час помішуйте желатин і вершки ложкою. Потім остудіть і змішайте з основним кремом. Промажте торт і поставте його в холодильник на 4 години.
Зверніть увагу
Не можна остуджувати желатинову суміш в морозилці, так як вона закрісталлізуется. Ні в якому разі не кип'ятіть желатин, інакше він загусне. Якщо таке трапилося, краще приготувати його заново.
Корисна порада
Дотримуйтесь зазначені в рецепті пропорції, інакше страва може вийти «гумовим». Не використовуйте прострочений желатин, він може зіпсувати страву.