Орхідея: догляд в домашніх умовах.

Орхідея - це чарівне, казкове рослина. Просто неможливо не потрапити під чарівність цієї квітки. Якщо у вашому будинку з'явилася орхідея, необхідно знати про те, як правильно за нею доглядати, поливати, пересаджувати і підгодовувати. Тоді квітка благородно відгукнеться на вашу увагу, буде радувати довгі роки.

Пересадка орхідеї, догляд

Міняти грунт рекомендується в міру ущільнення субстрату або руйнування кори. Зазвичай пересаджують орхідею один раз в три роки. Для цього потрібно використовувати спеціальний субстрат, призначений виключно для орхідеї. Пересадку краще проводити навесні, під час активації процесів росту, так квітка легше зможе перенести стрес.
Пересадку в осінній або зимовий період орхідеї переносять гірше, вони повільно відновлюються. Ні в якому разі не пересаджуйте рослину під час цвітіння, в іншому випадку воно швидко закінчиться.
Найбільш підходяща ємність для пересадки орхідеї - прозорий пластиковий горщик. Кореням цієї квітки потрібне світло, як, втім, і листю. Акуратно видаліть порожні, сухі і відмерлі коріння, старий ґрунт (можна відразу розсадити діток). Протягом двох місяців після пересадки потрібно додавати в поливну воду спеціальний препарат «Циркон» (2-3 краплі на одну склянку води). Підгодовуйте цим розчином орхідею один раз на тиждень, це допоможе квітці швидше вкоренитися.

Температурний режим і умови освітлення

Рекомендується містити домашню орхідею на західному або східному вікні, але можна і в самій глибині кімнати під спеціальною фітолампи, призначеної для рослин (можна замінити люмінесцентною лампою білого світла). Орхідеї особливо потребують додаткового освітлення в осінньо-зимовий період. Світловий день для квітки повинен становити не менше 14 годин. Оптимальна температура для вирощування орхідеї повинна складати 20-25оС влітку, 16-18оС взимку. Між днем і вночі рослина повинна відчувати різницю в температурі (приблизно 3-5оС), це дуже важливо для стимулювання цвітіння. Якщо взимку температура повітря перевищує 25оС, орхідея цвісти не буде.
В кімнатних умовах орхідею можна розмножувати вегетативно - бічними пагонами. Вони утворюються не тільки біля основи розетки, а й на квітконосі. Дочекайтеся освіти у діток хоч одного кореня, потім відкидають в горщик.

Обприскування та полив

Виробляти полив домашніх орхідей рекомендується м'якою відстояною водою з лійки через верх горщика. При цьому коріння і субстрат повинні один раз в тиждень просихати. Якщо коріння будуть постійно перебувати у вологому субстраті, тоді значно підвищується ризик з загнивання. В період відсутності цвітіння занурюйте горщик з орхідеєю у відро з водою на одну хвилину. Після цього дайте стекти зайвій воді і після цього поставте ємність на місце. Температура поливу повинна бути на три градуси вище температури повітря (приблизно 28оС). Регулярно обприскуйте листя орхідеї відстояною водою (не менше трьох разів на день), особливо в період включення опалення, коли вологість повітря низька. Під час цвітіння намагайтеся не потрапляти на бутони, від води на пелюстках можуть з'явитися бурі плями.