Види снігоприбиральної техніки.

Взимку одна з основних проблем не тільки у влади і комунальних господарств міста, а ще й у власників приватних будинків - це сніг. Тому особливо гостро постає питання про придбання снігоприбиральної техніки. Адже потрібно враховувати досить багато параметрів, щоб прилад був дійсно корисним, а не припадав пилом під сходами.
Принцип роботи снігоприбиральних машин - що великих, що малих - досить простий. Усередині апарату є двигун, який приводить в дію механізми, які забирають снігову масу всередину приладу. Там же, всередині, встановлена потужна крильчатка, яка викидає сніг з приладу в заданому напрямку. Невеликі снегоуборочнікі, призначені для приватних господарств, досить слабенькі - їх потужність не перевищує 5 кінських сил. Але незважаючи на це, зі своїм завданням така техніка все ж справляється досить непогано.

Види машинок для прибирання снігу

Найчастіше снігоприбиральна техніка підрозділяється на два види: - електрична; - бензіновая.Електріческіе варіанти, як вже стає зрозуміло з назви, працюють від електромережі. Саме вони мають дуже маленьку потужність. Є один досить великий мінус у таких моделей і пов'язаний він з наявністю дроти, через який прилад і підключається до мережі. По-перше, на морозі такий шнур стає більш ламким, менш еластичним і здатний просто зламатися. По-друге, завжди є ризик затягнути шнур під сніг і всередину приладу. І в тому, і в іншому випадку прилад може стати смертельно небезпечним для людини.
Природно, що при дотриманні всіх правил безпеки і обробці досить невеликій площі такий прилад цілком зручний і досить надійний для якісного прибирання снігу у дворі будинку.
Більшою популярністю користується бензинове обладнання. Воно також ділиться на кілька типів, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Бензинові снегоуборочнікі розділяються на самохідні і несамохідні. Головний плюс і тих, й інших у тому, що вони не прив'язані до мережі, а значить, мають більшу маневреність і здатні успішно очистити велику територію. Проте варто враховувати, що несамохідна збиральна техніка досить малопотужні. Тому варіант, який здатний працювати самостійно, більшою ціною.
Також дуже популярними є прилади на гусеничному ходу - у них і зчеплення з поверхнею краще, і вони здатні прибрати більшу кількість снігу і криги за короткий час. А також працюють на схилах.

Типи снігоприбиральних машин

Крім видів, снігоприбиральна техніка ділиться ще і за типами. В основному в магазинах можна зустріти два варіанти таких приладів - одноступінчасті і двоступінчасті. У першому варіанті всередині машини обертається спеціальний шнек, що володіє спіральними лопатями. Саме вони підгортають сніг до центру апарату, а потім викидають його назовні. Другий варіант - роторний - за допомогою шнека сніг потрапляє на ротор і вже потім викидається назовні.
У першого типу маши сніг вилітає на відстань 5 метрів, у другого - до 10-15 метрів. А це значить, що розчищення в другому випадку буде більш ефективною.

Додаткові опції

Щоб зробити роботу зі снегоуборочніком більш комфортною, різні виробники придумують свої бонуси. Так, наприклад, одні роблять ручку з підігрівом, що, природно, робить роботу з машиною більш комфортною. Інші оснащують свій прилад зносостійкого щіткою, завдяки чому таку техніку можна використовувати ще й влітку для наведення порядку на ділянці. Треті пропонують прилади, оснащені галогеновими фарами, завдяки чому почистити ділянку від снігу можна і в темний час доби, а не чекати вихідних і пробиратися весь цей час по заметах.

Що слід враховувати при роботі зі снігоприбиральної технікою

У разі , якщо ви зберігаєте снегоуборочнік в неопалюваному приміщенні, наприклад, сараї у дворі, необхідно після використання його обробити. Причому неважливо, чи стосується справа ручного приладу або самохідного. Обов'язково відчищати сніг, налиплий на гвинти та щітки. Пов'язано це з тим, що після закінчення роботи нагрівся двигун розтопить його, потім вода стече і знову замерзне тільки вже на інших механізмах. В результаті прилад зламається, механізми проржавіють, і снегоуборочнік доведеться менять.Сразу ж працювати приладом не починайте. Для початку акуратно проверніть вал двигуна спеціальним пусковим тросом. Орієнтиром, що все гаразд, для вас повинен служити той факт, що вал почне вільно обертатися. Значить, прилад можна вільно заводити.

Область застосування

У більшості випадків використовуються для розчищення невеликих територій - доріжок, терас або стоянки для машини на дачі - невеликий електричний снегоуборочнік. Він досить простий в управлінні, відноситься до категорії міні-приладів і за відгуками вже спробували його в справі досить непогано справляється зі своїми обязанностямі.В випадку, якщо вам необхідно розчистити від пухкого і свіжого снігу земельну ділянку повністю, найкраще зупинити свій вибір на несамохідних бензиновому агрегаті. Він володіє пристроєм, який захищає лопаті від зустрічі з камнямі.Еслі належить розчищення великої ділянки або людина не відчуває в собі достатньо сил, щоб тривалий час штовхати перед собою несамохідний агрегат, на допомогу прийдуть самостійні моделі. Вони володіють потужними двигунами, які відмінно витримують роботу на морозе.Моделі на гусеничному ходу знадобляться, якщо ваша ділянка горбистий або розташований на схилі. Маневреність у таких агрегатів на порядок вище, ніж у решти моделей. При цьому вони володіють підвищеною прохідністю і витривалістю.