Персен: інструкція із застосування.

«Персен» є одним з найбільш ефективних і перевірених часом препаратів для боротьби з підвищеною нервовою збудливістю. Він добре переноситься навіть при тривалому вживанні, а тому може призначатися як дорослим, так і дітям.

Показання до застосування «Персен»

«Персен»? це заспокійливий препарат рослинного походження. До його складу входять екстракти валеріани, меліси і м'яти перцевої. Ліки можуть застосовуватися для лікування безсоння, дратівливості, а також для зняття нервової напруги, викликаної стресом, депресією і іншими несприятливими факторами. Приймати «Персен» можна і в профілактичних цілях: в період сесії, перед публічним виступом або важливою зустріччю. Препарат сприяє поліпшенню соціальної адаптації, підвищенню стресостійкості, нормалізації сну і настрою. Він не знижує здатність до концентрації уваги, а тому може використовуватися водіями та особами, робота яких вимагає швидкої рухової і психічної реакціі.Актівние компоненти «Персен» відомі не тільки своєю ефективністю, але і безпекою. Саме цей факт дозволяє застосовувати препарат як у дорослих, так і у дітей. Крім того, «Персен» чудово поєднується з антидепресантами й іншими психотропними препаратами. Завдяки цьому його можна використовувати в комплексному лікуванні легких психічних расстройств.Согласно інструкції, застосування «Персен» можливо під час вагітності та в період лактації, але лише в тому випадку, якщо передбачувана користь від терапії перевищує можливу шкоду для немовляти або плода. Втім, діючі речовини, що входять до складу препарату, широко використовуються в фітотерапії при вагітності, а тому ймовірність виникнення будь-яких несприятливих наслідків вкрай мала.

Протипоказання до застосування «Персен» та запобіжні заходи

«Персен» випускається в двох лікарських формах: у вигляді капсул і таблеток. Головна відмінність полягає лише в концентрації активних діючих речовин. З цієї причини капсули дозволені до застосування лише з дванадцятирічного віку, в той час як таблетки можуть призначатися навіть трехгодовалая детям.Прінімать «Персен» не рекомендується особам, страждаючим від артеріальної гіпотензії. Крім того, ліки заборонено за наявності індивідуальної непереносимості до одного або декількох компонентів.
Приймати «Персен» з обережністю слід при схильності до запорів, так як існують дані про те, що ліки сприяє порушенню перистальтики кишечника.

Дозування« Персен »

Дорослим і підліткам« Персен »в таблетках слід приймати по 2-3 штуки за раз, дітям віком від 3 до 12 років? по одній штуці. Однак в анотації до препарату вказано, що дозування може бути відкоригована лікарем залежно від маси тіла дитини, його загального самопочуття та інших факторів. Пити ліки слід 2-3 рази на день, а при наявності безсоння? один раз, за годину до відходу до сну.
При випадковому передозуванні препарату слід провести промивання шлунка і звернутися до лікаря для динамічного спостереження.
« Персен »в капсулах призначають по одній штуці за раз. Кратність прийому та ж? 2-3 рази на добу.