Особливості фундаменту на гвинтових палях.

Гвинтові палі в даний час часто застосовуються при зведенні фундаменту різних будівель і споруд. Вони відрізняються хорошою швидкістю установки, простотою застосування і невисокою вартістю. При цьому дані конструкції мають свої особливості, які необхідно враховувати під час будівництва.
Вперше гвинтові палі були застосовані в 1838 році під час будівництва маяка в Меплін Сендс на обводнених морських грунтах річки Темзи. Використовувати оголовок палі у вигляді гвинта запропонував інженер Олександр Мітчелл, який пізніше був нагороджений медаллю Телфорда за даний винахід. Дослідження пальових підстав в радянській будівельної науці проводив на початку 20 століття інженер Владислав Дмоховский. Йому вдалося довести, що гвинтові палі більш ефективні в застосуванні, ніж забивні, особливо якщо необхідно пристрій фундаменту в зоні низьких температур або на слабких і обводнених грунтах. Сьогодні гвинтові палі широко застосовуються для будь-яких типів споруд, що обумовлено особливостями їх конструкції та різними параметрами.

Конструкція гвинтових паль

Гвинтові анкери, або гвинтові палі мають конструкцію порожнистої сталевої труби із загостреним наконечником на одному з країв, який обладнаний спіральної лопастью. Це дозволяє виробляти укручення палі в грунт по типу самореза. Крім «ввинчивания» лопаті гвинтових паль характеризуються ще рядом функцій. Така конструкція дозволяє знизити тиск палі на грунт, фіксує її і перешкоджає морозному пученію грунту.
В даний час популярність набирають гвинтові палі з підвищеною несучою здатністю і двухлопастні гвинтові конструкції. Згідно з проведеними дослідженнями, обидва типи цих паль краще справляються з навантаженнями.
Виробництво гвинтових паль за останній час значно зросла за рахунок популяризації такої технології будівництва. Купити палі можна дешево у фірм-забудовників, спеціалізацією яких є будівництво щитових будинків, а також у деяких фірм-виробників. Ціна на дані конструкції залежить від того, на якому підприємстві вони були зроблені. Недорогі гвинтові палі виробляються на спеціалізованих промислових підприємствах. При цьому слід уникати покупки конструкцій, зроблених кустарним способом, оскільки на стадії зведення фундаменту вони здатні піднести безліч неприємних сюрпризів.
Досить часту проблему неякісних гвинтових паль являє собою деформація лопатей під час вкручування палі, через що вона стає непридатною для подальшого використання.

Облаштування фундаменту на гвинтових палях

Гвинтові палі застосовуються як стійкі опори при зведенні нової будівлі. Це особливо важливо при будівництві щитових будинків, що мають відносно малу вагу, не здатний забезпечувати значний тиск на фундамент, через що будова починає становити небезпеку. Завдяки своїй конструкції палі легко вгвинчуються в щільні шари грунту. Основу цієї будівельної технології становить необхідність вкручувати палі на глибину промерзання грунту. Для середньої смуги Росії дана величина становить приблизно 1,5 м. При малоповерховому дачному будівництві часто застосовуються гвинтові палі малих розмірів з діаметрами лопаті і ствола 300 мм і 108 мм відповідно. Відповідно до характеру грунту вони припускають навантаження до 3 тонн для глинистих ґрунтів і до 9 тонн для піщаних грунтів. Дані конструкції можуть бути встановлені вручну шляхом вкручування за допомогою важелів. Щоб забезпечити надійну установку подібної палі, знадобляться зусилля чотирьох чоловік. Завдяки самостійній установці фундаменту на палях можна заощадити до 50% його вартості. Ручний спосіб використовується досить часто, не дивлячись на всю трудомісткість і тривалість, оскільки забезпечує установку фундаментів на важкодоступних ділянках для техніки при невисоких фінансових витратах. Машинний спосіб застосовується для більш швидкого і зручного облаштування фундаменту необхідної форми. Він дозволяє встановити гвинтові палі всього за два дні. При цьому даний метод має деякі обмеження, оскільки вимагає наявності достатнього простору для виконання робіт і шляхів под'езда.После ввинчивания паль в необхідній кількості їх обрізають і вирівнюють. Поверхня гвинтових паль також заливається шаром бетону. Фундамент на гвинтових палях можна оформити декоративними панелями або цокольним сайдингом, обов'язково проводяться дренаж і гідроізоляція.Нужно пам'ятати, що гвинтові палі мають певні обмеження на їх зведення, що може стати недоліком. Наприклад, не рекомендовано застосовувати їх на кам'янистих грунтах, мулистих грунтах текучої консистенції і глибоких торфовищах. Перед початком будівництва необхідно проконсультуватися з фахівцями з будівельної організації, які перевірять якість грунту земельної ділянки, розрахують приблизну навантаження на фундамент згідно з проектом будинку і виконають інші роботи і розрахунки, щоб правильно встановити фундамент будинку.