Сипучі будматеріали, їх особливості.

При виробництві самого популярного штучного матеріалу - бетону, крім піску використовуються наступні сипучі заповнювачі: щебінь, гравій, керамзит. Кожен з них має як переваги, так і недоліки. Тому перед виготовленням бетону певної марки треба підібрати найбільш відповідний заповнювач.

Чим вапняковий щебінь відрізняється від гранітного

Щебінь утворюється при дробленні скельних гірських порід. Буває два основних види щебеню: гранітний, як неважко здогадатися з назви, його отримують при дробленні граніту, і вапняковий. Перший з них відрізняється високою міцністю, тому його використовують при виробництві бетону як заповнювач. Міцність же вапнякового щебеню невисока, тому для цієї мети він зовсім непридатний.
Такий щебінь широко використовується при будівництві доріг, в якості одного з шарів підсипки.
Згідно ГОСТу, розміри частинок щебеню, використовуваного при будь-яких будівельних роботах, повинні бути в межах від 5 до 70 мм. Найчастіше при виробництві бетону використовують частки розміром від 5 до 20 мм. Щебінь, частинки якого мають розміри від 20 до 40 мм, застосовується при будівництві доріг, а від 40 до 70 мм - при прокладанні трамвайних і залізничних шляхів.

Гравій і керамзит

Гравій відрізняється від щебеню тим, що утворюється не в результаті штучного дроблення гірських порід, а в ході їх природного руйнування. Відповідно, розміри частинок гравію в середньому більше, ніж у щебня.Прі виробництві бетону, головним чином, використовується гірський гравій, оскільки його частинки мають шорстку поверхню, а це сприяє кращому їх зчепленню з цементним розчином. Частинки гравію, видобутого на річковому і морському узбережжі, мають гладку поверхню.
Хоча такий гравій набагато чистіше гірського, що містить домішки у вигляді глини, піску та інших забруднювачів, через гладкій поверхні його не використовують як заповнювач бетону.
Гравійний щебінь знаходить дуже широке застосування в будівельній справі. Крім бетонного виробництва, він йде на будівництво доріг, засипку покрівель, використовується при благоустрої терріторій.Керамзіт - це легкий і пористий штучний матеріал, що утворюється при випалюванні глинистих порід. Маючи високу міцність, відмінними тепло- і звукоізоляційні властивості, стійкістю до перепадів температур і вологості, а також довговічністю, він широко використовується при виробництві легких бетонів, а також стінових панелей для зовнішньої отделкі.Еслі вам необхідно купити який-небудь сипучий заповнювач, ознайомтеся з цінами на ці будматеріали, і виберіть надійного, перевіреного постачальника. Також ви можете скористатися відгуками знайомих, друзів.