Будинки з профільованого бруса - переваги і недоліки.

Профільований брус відрізняється чітко заданою величиною сторін. Колода обрізається з точністю до міліметра, що дозволяє отримувати профіль певних параметрів. Використання профільованого бруса робить будинок міцним і довговічним. Але крім очевидних достоїнств матеріал має і негативні сторони.
Гладкі і рівні стіни з профільованого бруса мають дуже гарний вигляд, тому в даному випадку навіть необов'язково застосовувати декоративну обробку. Але при цьому профільований брус володіє і деякими недоліками. Необхідно вкрай ретельно підходити до просушування матеріалу, інакше з часом будинок «поведе», але просушку ускладнює габаритність. Для цього потрібні великі площі. Щоб розібратися в тому, чи підійде вам даний матеріал чи ні, необхідно більш детально вивчити його позитивні і негативні сторони.

Переваги профільованого бруса

Профільований брус відрізняється привабливим зовнішнім виглядом. При виготовленні матеріалу додають правильну форму і роблять поверхню гладкою. Стіни, зібрані з даного матеріалу, виходять рівними, виглядають красиво і натурально. Також при такій збірці стає непомітним монтаж утеплітеля.Соедіненіе профільованого бруса виконується з вильотами (в чашу), коли основою технології стає вирубана в дереві округла і спрямована вгору чаша, в яку вкладається поперечне колоду. Це простий, надійний і дуже зручний спосіб з'єднання бревен.Проізводство елементів зрубу і кутових з'єднань здійснюється на заводі, завдяки чому вони виходять ідеально рівними і міцними. Якщо використовувати їх при складанні коробки дерев'яного будинку, дані елементи створюють міцну конструкцію споруди і роблять рівномірну усадку.
Завдяки ущільненому з'єднанню між вінцями і в кутах профільований брус відрізняється кращими теплотехнічними характеристиками і мінімальної продувність.
Використання профільованого бруса не вимагає додаткових робіт під час усадки і після неї. Стіни з даного матеріалу рівні й максимально прилягають один до одного. При природній усадці будинку не змінюється початковий стан стін: зникає необхідність підрізати і конопатіть надлишки джуту (за винятком кутових і кінцевих сполук).
Деревина - екологічно чистий матеріал, в якому відсутні радіаційні ізотопи і клейові хімікати.
Виготовлений з профільованого бруса будинок або лазня добре утримує тепло, оскільки профільований брус з перетином 150х150 мм являє собою еквівалент оциліндрованих колод, що має діаметр 240 мм. А цей матеріал, як відомо, є одним з найбільш теплих.Строенія з профільованого колоди «дихають», на відміну від будинків з клеєного бруса. Торці і стіни забезпечують постійний повітрообмін. Обмін повітрям в дерев'яному будинку протягом дня становить більше 30%. Дерев'яний теремок з профільованого бруса здатний самостійно регулювати оптимальну вологість, розподіляти тепло і кисневий баланс, тому в ньому тепло і затишно взимку, а влітку панує приємна прохлада.Более низька вартість будівництва будинку з профільованого бруса в порівнянні з будинками з оциліндрованих колод обумовлена тим, що матеріалу потрібно до 40% менше, і це позначається на загальних витратах.

Недоліки профільованого бруса

Основним мінусом профілювання стає необхідність в технологічному перерві в будівництві, необхідному для усадки будинку. Оскільки потрібно, щоб профільований брус висох, а конструкція будинку усталилася, перерва виробляється і перед обробкою (до початку опоряджувальних робіт будинок відстоюється протягом року) .Усадка будинки з профільованого бруса триває приблизно 6-12 місяців, це досить довгий термін. При цьому дому необхідно забезпечити щадний режим експлуатації. В цей час не рекомендується користуватися опалювальними приладами, інакше будинок висихати нерівномірно, а це неминуче призведе до псування поверхні бруса.На поверхні профільованого бруса можуть з'являтися тріщини, хоча даної особливістю мають практично всі матеріали з цілісного масиву дерева. В процесі усушки профільований брус іноді починає трескаться.Также на профільований брус негативно впливають різні атмосферні явища, він горючий. Необхідно забезпечити його внутрішню і зовнішню просочення спеціальними засобами, щоб підвищити вогне- та біозахисний властивості. Щоб експлуатувати будинок з профільованого бруса в холодний сезон, необхідно додатково утеплити стіни з зовнішнього боку. Щоб захистити фундамент і подпол від вологи, необхідно стежити за станом вимощення вздовж периметра будівлі. Не рекомендується висаджувати поблизу будівлі зелені насадження, що вимагають регулярного поливу. Відвідувати заміський будинок з бруса господарям доведеться щороку перед настанням весняного сніготанення, щоб прибрати сніг з покрівлі. Відкидати його потрібно розсипом, не менш ніж на 1,5 метра від стін. Також небезпечним стає освіту поруч з будинком глибоких заметів: будь-яка волога буде негативно позначатися на стані дерев'яного будинку.