Матеріали для теплоізоляції підлоги.

Знизити тепловтрати будинку в цілому або конкретного приміщення, зокрема, можна кількома способами. Одним з них є роботи з утеплення підлоги. Для цього застосовуються різні матеріали, які відрізняються своїми особливостями. Важливо вибрати найбільш підходящі з них.
Перед тим як вибрати той чи інший матеріал для теплоізоляції підлоги, необхідно враховувати, яке у нього підстава. Це можуть бути залізобетон, дерево, а також інші поверхності.Чтоби остаточно вибрати теплоізоляційний матеріал для підлоги, потрібно враховувати деякі особливості, включаючи допустиму висоту, чистову обробку конструкції, температуру експлуатації, вологість, наявність старого будівельного покриття та інші моменти.Определяя підходящу теплоізоляцію, необхідно дізнатися показник теплопровідності. Це головна характеристика матеріалів даного призначення. Матеріали для теплоізоляції підлоги володіють зниженою теплопровідністю і здатні утримувати початкові теплоізолюючі параметри протягом необмеженого періоду часу і навіть під впливом вологи і зовнішніх механічних навантажень. Важливо приділяти увагу водовбирним характеристикам. Відповідно до них одні матеріали можуть використовуватися для проведення гідро- і пароізоляції, а інші будуть захищати від небезпечного взаємодії з вологою.
Матеріали для теплоізоляції підлог піддаються великим навантаженням, тому одним з основних вимог до них стає міцність на стиск.

Мінеральна вата і скловолокно

Одними з відмінних особливостей скловолокна, а також мінеральної вати є їх висока звуко- і теплоізоляція. Дані утеплювачі можна придбати в рулонах і матах. Вони використовуються, як правило, для утеплення підлог з дерева. Як і мінеральна вата, скловолокно стає дуже зручним як утеплювач. Вони укладаються під чорнову підлогу або ж у лагі.Недостатком таких матеріалів є, насамперед, їх розміри. При використанні мінеральної вати або скловолокна виходить надмірно велика висота конструкції за рахунок досить великої товщини матеріалу. Також дані утеплювачі володіють невисокою механічною міцністю, а також високим влагопоглощенієм. Крім того, мінеральна вата при попаданні на неї вологи відразу вбирає її, стискаючись в розмірах, а її висихання призводить до втрати теплоізоляційних властивостей. Скловолокно ж вбирає менше вологи і зберігає свої властивості при повному висиханні.

Пінополістирол і Піноплекс

Дані теплоізоляційні матеріали, як правило, застосовуються для теплоізоляції бетонних підлог. І пінополістирол, і Піноплекс мають достатньо хорошу теплоізоляцію, при цьому будучи досить вигідним придбанням у фінансовому плані, оскільки мають порівняно невисоку вартість. Завдяки високому терміну експлуатації матеріалів вони стають ще більш привабливими для використання в якості утеплювача для бетонних полов.Что стосується недоліків, до них можна віднести ламкість пеноплекса і пінополістерол і їх високу пожежонебезпечність. Під час укладання пінопласту утворюються шви між листами, що в цілому чинить негативний вплив на теплоізоляцію. При попаданні на даний теплоізоляційний матеріал вологи на ньому можуть утворюватися різні мікроорганізми у вигляді грибка або цвілі.
Сьогодні тривають суперечки фахівців про те, наскільки екологічними є Піноплекс і пінополістерол.

Напилювання пінополіуретаном

Цей різновид теплоізоляції добре підходить буквально до будь-якої поверхні, будь вона з бетону, дерева або іншого матеріалу. Використання цієї технології не вимагає виконання гідро- або пароізоляції. За допомогою напилення пінополіуретаном забезпечується теплоізоляція фундаментів і цоколя будинку. Напилювана теплоізоляція відрізняється дуже маленьким коефіцієнтом поглинання влагі.Обращая увагу на недоліки при виборі напилення пінополіуретаном як утеплювача, слід виділити лише доступність даного способу. Напилення - складний процес, який практично неможливо виконати вручну, тому потрібно звертатися до фахівців.

Гіпсоволокно

Однією з найбільш універсальних технологій з утеплення підлоги є застосування листів з гіпсоволокна. Дана процедура буде підходящої практично для будь-якого виду підлоги і будь обробки. Гіпсоволокно добре поєднується з електричним теплою підлогою. Крім того, утеплення гіпсоволокно, яке також називають сухою стяжкою, являє собою дуже просту і швидку при монтажі процедуру. Серед основних недоліків технології з утеплення підлоги за допомогою гипсоволоконних листів можна виділити занадто високу вартість матеріалу, складності при самостійному виконанні і обмежену доступність даного матеріалу.

Утеплення керамзитом

Утеплення підлоги керамзитом застосовується досить давно і являє собою один з найпопулярніших методів. Керамзит поглинає надлишкову вологість, при цьому не втрачаючи основних якостей і властивостей термоізоляційного матеріалу. Мінус керамзитного матеріалу - необхідність забезпечення шару покриття до 20 см.