Як вибрати яловичий язик.

Яловичий мова належить до субпродуктів, правильно обраний і добре приготований він має приємний і ніжний смак. У ньому міститься велика кількість білків, жирів, вітаміни групи В, мінеральні речовини. Присутність у складі заліза робить яловичий язик дуже корисним для людей, які страждають анемією.
Інструкція
1
При покупці свіжого яловичого мови зверніть увагу на штамп санітарної служби. Він означає, що продукт був перевірений фахівцями, і що у тварини були відсутні які-небудь захворювання.
2
Подивіться на колір яловичого мови. Продукт повинен мати фіолетовий або рожевий відтінок. Фіолетовий колір означає, що в продукті багато заліза. Якщо яловичий язик має блідо-рожевий колір, отже, він уже був заморожений. Продукт, що має сірий колір, є несвіжим.
3
Понюхайте яловичий язик. Запах продукту повинен бути свіжим і м'ясним. Неприємний запах вказує на те, що продукт неякісний.
4
Натисніть на субпродукт пальцем. Свіжий яловичий язик на дотик пружний, ямка від натискання пальцем майже відразу зникне. Якщо продукт м'який, значить, його кілька разів заморожували.
5
Зверніть увагу на м'ясний сік, який виділяється при надрезе мови. Продукт повинен виділяти прозору рідину, якщо вона каламутна, мова зберігався при неправильній температурі. Якщо соку багато, мова вже піддавався заморожуванню. Наявність крапельок крові вказує на те, що продукт свіжий. Якісний яловичий язик на зрізі повинен мати однорідну структуру.
6
Замочите куплений яловичий язик в холодній воді на півгодини. Потім промийте його під краном, очистіть за допомогою ножа від слизу і крові. Видаліть слинні залози, розташовані біля основи язика.
7
Покладіть яловичий язик в каструлю, залийте холодною водою і поставте його на слабкий вогонь. Доведіть до кипіння і видаліть піну. Трохи підсолити воду. Варіть мову протягом 2,5-3 годин при температурі, близькій до точки кипіння.
8
Перевірте готовність мови, він повинен легко проколюватися виделкою. Вийміть готовий продукт, покладіть його в холодну воду, трохи охолодіть, зніміть шкіру з допомогою ножа і знову покладіть в бульйон.
Корисна порада
Якщо яловичий язик буде приготовлений не відразу після покупки, помийте його, розділіть на порційні шматки, покладіть в поліетиленовий пакет і приберіть в морозилку.