Як змусити орхідею цвісти.

Орхідеї - красиві, але непрості в догляді рослини. Вони займають багато місця, вимагають особливих зусиль з вирощування. Тому багато недосвідчених квітникарі стикаються з проблемою: орхідея не бажає цвісти. Щоб домогтися появи екзотичних квітів, потрібно всього лише створити рослині сприятливі умови.
Вам знадобиться
  • - пульверизатор або ємність з водою;
  • - фітолампи;
  • - добриво з фосфором і калієм.
Інструкція
1
Орхідея, як і багато інших рослин, не переносить стресів. Але у випадку з цією квіткою травмою може стати навіть така дрібниця, як його переміщення. Чи не рухайте горщик з орхідеєю, квітка чуйно реагує на зміну положення по відношенню до сонця. Якщо вже без перестановки ніяк не обійтися, зауважте, яким боком рослина стояло до світла, і поставте його на новому місці саме так.
2
Ні загальних правил, дотримуючись яких, можна домогтися пишного цвітіння. У орхідей безліч сортів, і до кожного потрібен особливий підхід. Наприклад, деякі рослини добре відгукуються на перепад температур. Такі треба спочатку потримати деякий час в теплі, а потім в холоді. Інші дають квітки, якщо їм влаштувати невелику посуху. Почитайте спеціалізовану літературу і з'ясуйте, що любить ваш вид рослини.
3
Приділіть увагу кореням орхідеї. На відміну від коренів інших рослин, вони, як і листя, беруть участь в складному процесі фотосинтезу, тому не повинні перебувати повністю під землею. Верхня частина коренів орхідеї завжди повинна знаходитися на світлі. Крім того, найкраще садити рослина в пластиковий горщик з дуже гладкими стінками. До глиняній або керамічної шорсткою поверхні корінці можуть прирости, а це неминуче травмує орхідею і утруднить цвітіння.
4
Орхідеї не можуть нормально існувати без яскравого сонця, адже вони родом з теплих країн. Якщо не забезпечити рослині досить довгий світловий день, воно не дасть квіток. Для російських любителів екзотики це часто представляється, проблематичним, але вихід є: використання спеціальних ламп. В осіннє-зимовий період досвідчені квітникарі обов'язково додатково висвітлюють свої орхідеї особливими фітолампи, такими як «Флора» або іншими подібними. Причому не обов'язково підсвічувати всі рослина, досить направити прилад на кінчик квітконосу.
5
Регулярно удобрюйте орхідею, тоді вона з більшою ймовірністю зацвіте. Але не варто використовувати добрива з великим вмістом азоту, краще застосовувати ті, в яких багато фосфору і калію, саме вони будуть стимулювати появу бруньок і подальше цвітіння. Азот ж, навпаки, гальмує цвітіння.
Зверніть увагу
У догляді за орхідеєю важливо часто зволожувати повітря. Можна поставити поруч з рослиною чашу з водою або обприскувати орхідею з пульверизатора.
Корисна порада
Коли період цвітіння закінчиться, потрібно приблизно на місяць скоротити полив.