Як діє радіація.

Радіація невидима, однак вона постійно оточує людей. В цьому винна не тільки погана екологія. Надходить радіація з космосу, та й сама земля має радіаційний фон. Залежно від дози опромінення різняться і наслідки впливу радіації на організм.
Інструкція
1
Помірні дози природної радіації не роблять ніякої шкоди для людини. Наприклад, у Фінляндії, де радіаційний фон завжди був високим через вихід гранітних порід на поверхню, у місцевих жителів не спостерігається патологій. Не принесуть шкоди і проведені медичні процедури, в яких використовується радіоактивне випромінювання, такі як флюорографія.
2
Для того щоб радіація принесла реальний шкоди організму, випромінювання повинне перевищувати норму в сотні разів. Отримати таку дозу за звичайних обставин неможливо. Подібного опроміненню піддаються люди, які знаходяться поблизу епіцентру ядерного вибуху. Також при лікуванні онкологічних захворювань за допомогою радіотерапії організм пацієнта піддається впливу радіації в тисячу разів більшому, ніж природний фон.
3
Величезні дози опромінення викликають розвиток променевої хвороби. У найбільш важких випадках летальних результат наступає практично відразу через загибель життєвоважливих для організму тканин і органів. Радіація вражає кістковий мозок, шлунково-кишковий тракт, центральну нервову систему. У людини спостерігається підвищення температури, слабкість, головний біль, гіперемія шкіри. Якщо не всі клітини червоного кісткового мозку були знищені радіацією, хворий, як правило, поступово відновлюється і надалі живе нормальним життям.
4
Радіація є мутагенним чинником і підвищує ризик виникнення онкологічних захворювань. Змінюючи структуру ДНК, вона призводить до переродження клітин і подальшому розвитку раку. Однак не можна сказати, що відсоток онкохворих серед людей, які зазнали опромінення, набагато вище, ніж в інших групах. Вірогідність захворіти збільшується на 10%. Найбільш часто зустрічається рак крові.
5
Вплив опромінення згубно позначається на протіканні вагітності у жінок. Імунна система дорослої людини здатна впоратися з мутаціями в клітинах, в той час як плід ще не в змозі це зробити. Ураження можуть торкнутися всі системи органів і загальмувати розвиток дитини.