Як доглядати за кімнатної орхідеєю ?

Орхідея - рослина сімейства орхідних, що є одним з найпоширеніших у світі. У сімействі налічується більше 25 000 видів квітів, вони зустрічаються на всіх континентах, крім Антарктиди. Кімнатна орхідея, або фаленопсис, отримала величезну популярність серед садівників завдяки екзотичній красі.

Умови утримання кімнатних орхідей

Багато хто вважає, що для фаленопсиса необхідні якісь специфічні умови утримання і що доглядати за ними вдома або в квартирі важко і накладно. Це міф, насправді орхідеї абсолютно невибагливі, просто вони потребують, якщо можна так висловитися, у специфічній обстановці. Для орхідей життєво важливо гарне освітлення. Світло для них чи не важливіше, ніж хороша підгодівля і регулярний полив. Якщо недолік вологи фаленопсіси переносять з легкістю, недолік світла для них згубний. Вирішальним фактором в утриманні кімнатних орхідей є освітлення. Помістити горщик в світле приміщення недостатньо. Тривалість світлового дня орхідеї повинна становити не менше 12-15 годин, а це значить, що в зимовий час вам будуть потрібні лампи денного світла. Врахуйте, що прямі сонячні промені також негативно впливають на квіти, тому якщо вікна вашої теплиці або оранжереї виходять на південь, влітку орхідеї буде потрібно перенести в півтінь. Жару фаленопсіси не люблять. Оптимальна температура повітря для них - 20-23оС.
Пожовклі або пожухшіе листя свідчать про надлишок яскравого світла, темні - про його недоліку.

Необхідний догляд, проблеми і нюанси

Коріння орхідей швидко вбирають вологу і здатні утримувати її довгий час. Проте для орхідей важлива висока вологість повітря і рясний рівномірний полив. Також рекомендується обприскування листя (при цьому вкрай бажано, щоб бризки не потрапляли на квіти). Ідеальний час для водних процедур - ранок/перша половина дня. Вода повинна бути кімнатної температури, вона може бути як кип'яченою, так і дощовою. Влітку фаленопсіси поливають двічі на тиждень, взимку полив не потрібно.
Бійтеся гниття коренів. У випадку з орхідеями завжди краще недолити, ніж перелити.
Що ж стосується підгодівлі, то орхідеї потребують її тільки в період зростання. Слід придбати добриво, підходяще вашому сорту орхідеї, в спеціалізованому магазині і слідувати інструкції, зазначеної на упаковці. Підгодовувати достатньо раз на два-три тижні. Можна обійтися і зовсім без підгодівлі, але в такому випадку вам доведеться періодично міняти субстрат. Ідеальний субстрат для орхідей має такий склад: соснова кора, сфагнум (мох) і вугілля в співвідношенні 5: 2: 1. Грунт повинен «дихати» і ні в якому разі не містити кальцію.