Вирощування півонії деревовидного: правила і тонкощі.

каскадний півонія - дуже красива декоративна рослина. Пишний кущ з яскраво-зеленим листям і великою кількістю великих квіток послужить прикрасою будь-якого садового ділянки. Виростити деревовидний піон не так вже й складно, як здається на перший погляд.
У російських садівників деревовидний піон поширений значно менше, ніж його трав'янистий побратим. Швидше за все, багатьох квітникарів-любителів відлякують чутки про те, що деревовидний піон дуже важко вирощувати. Однак ці труднощі сильно перебільшені.

Що необхідно для вирощування деревоподібної півонії

Оберіть найбільш оптимальний час посадки і заздалегідь підготуйте місце. На більшій частині середньої смуги Росії деревовидні півонії найкраще садити в період з середини серпня по першу декаду вересня. Справа в тому, що для формування великої кількості додаткових корінців, що відходять від основного кореня, необхідний досить тривалий період теплої (але не жаркої) погоди з позитивною середньодобовою температурою. Чим північніше розташована ділянка, де буде висаджено деревовидний піон, тим раніше (тобто ближче до середини серпня) це треба зробити. Деревовидні півонії погано переносять як посуху, так і надмірне зволоження. Тому якщо немає можливості посадити їх на схилі, де не буде застою води, треба заздалегідь підготувати яму з дренажним шаром. В ідеалі - якщо така яма буде розташована на насипний грядці, тоді застою грунтових вод точно вдасться ізбежать.Викопайте яму діаметром приблизно 80 сантиметрів, глибиною близько 40 сантиметрів. На її дно насипте шар дренажу (наприклад, битої цегли, гравію, піску, наламаних гілок) товщиною не менше 15 сантиметрів. Закрийте дренаж шаром перегною. Якщо у вас на ділянці кислий грунт, додайте до перегною 200-300 грамів вапна.
Деревовидні півонії найкраще приживаються і ростуть на нейтральною або слаболужною грунті.
Якщо грунт вашої ділянки важка, глиниста, додайте до перегною 1 відро піску і ретельно перемішайте. Якщо, навпаки, грунт піщаний, додайте таку ж кількість глини.

Як садити деревовидний піон

Найкраще купити посадковий матеріал в спеціалізованому розпліднику або оранжереї. Якщо у вас немає такої можливості, домовтеся із знайомим садівником, у якого є деревовидні півонії. Можете також взяти частину куща півонії на власній ділянці.
У кожному разі простежте, щоб корінь був добре розвиненим, з великою грудкою землі і великою кількістю дрібних корінців.
Помістіть рослину в посадкову яму, залийте водою і залиште на 20-25 хвилин. Потім розправте коріння так, щоб вони якомога краще стикалися з грунтом, присипте пухкою землею і ще раз полийте. Потім знову присипте землею і замульчируйте торфом. Коренева шийка куща повинна бути на рівні почви.На зиму кущ треба укрити від морозів. Найкраще для цієї мети підійде ялиновий лапник.