Інфрачервоний плівковий пол: плюси і мінуси.

Не так давно на ринку з'явився інфрачервоний тепла підлога, але вже встиг стати реальним конкурентом провідних опалювальних систем. Як же функціонує плівковий підлогу, які переваги і недоліки він має?

Що таке інфрачервона підлога?

Інфрачервоний плівковий підлогу являє собою шар товщиною до 5 мм з нанесеними на нього смужками. Ці смужки складаються з карбонових нагрівальних елементів і мідних струмопровідних шин, покритих срібним напиленням для запобігання їх вигоряння. З двох сторін нагрівальні елементи заламініровать полімером, який захищає їх від попадання вологи і відмінно проводить інфрачервоні хвилі, які прогрівають навколишні предмети і людей, а ті, в свою чергу, саме повітря. Діє така плівка за рахунок електрики при підключенні до мережі 220 вольт терморегулятором.

Переваги інфрачервоного статі

- доступність за ціною в порівнянні з іншими видами теплих підлог; - легкий і швидкий монтаж. Укладання теплої плівки виробляється без бетонної стяжки, а часу на це йде трохи - максимум два дні. Для порівняння, водяний підлогу встановлюється протягом місяця. До того ж, плівкове покриття можна стелити як під час капітального, так і косметичного ремонту; - отримання певної довжини. Плівку зручно розділяти на потрібні відрізки в спеціально зазначених місцях; - рівномірність прогріву кімнати. При конвекційному опаленні у стелі температура вище, ніж внизу. Тепла підлога усуває цю проблему; - Безпека для людини, тварин і рослин. Інфрачервоне випромінювання статі не впливає на здоров'я, і використовувані при виробництві матеріали не викликають алергії;
Інфрачервоне випромінювання навіть корисно для людини і широко застосовується в пологових будинках, стоматології, саунах.
- відсутність впливу на повітря в будинку. Плівковий підлогу не сушить повітря і не спалює кисень на відміну від центрального опалення і масляних радіаторів; - Можливість застосування під різні типи покриття: натуральний дерев'яний паркет, ковролін, лінолеум, ламінат, керамічна плитка;
Після складання ламінату потрібно почекати його прогрівання до кімнатної температури, перш ніж включати інфрачервону плівку під ним.
- універсальність. Плівку можна використовувати для покриття підлоги в упорядкованих квартирах, заміських будинках і дачах, на балконі, сходах, стінах, стелі, окремих ділянках і навіть в салоні автомобіля;
В місцях розміщення інфрачервоної плівки на стінах не можна проводити ремонтні роботи, тобто вкручувати шурупи, забивати цвяхи.
- зручність ремонту. Якщо який-небудь нагрівальний елемент вийшов з ладу, його можна з легкістю замінити; - досягнення комфорту за короткий термін. Тепло можна відчути майже відразу після включення теплої плівки; - іонізація повітря. Відзначено, що в кімнатах з інфрачервоним підлогою повітря насичується аероіонами, які по суті є природними антиоксидантами. Таким чином, знищуються шкідливі мікроорганізми і неприємні запахи, зменшується кількість пилу і поліпшується самопочуття людини; - безшумність.

Недоліки інфрачервоного статі

- споживання електроенергії. Для економії коштів, витрачених на електрику, інфрачервона плівка не повинна служити в якості основного обігрівача приміщення, тільки як додаткове; - необхідність акуратною установки, під час якої треба стежити за правильним з'єднанням контактів плівки. Крім того, перед проведенням монтажних робіт потрібно підготувати абсолютно рівну поверхню підлоги, інакше плівку можна зіпсувати. Для цього рекомендується стелити ДСП або фанеру. Щоб досягти бажаного результату, краще звернутися за допомогою фахівця; - можливість ураження струмом і загоряння. Забезпечити безпеку треба за допомогою надійного заземлення та застосування пристрою захисного відключення. В офісних і виробничих приміщеннях знадобиться твердження укладки теплої підлоги з пожежною службою; - дотримання умов експлуатації. Плівковий підлогу легко пошкодити важкими предметами, під якими поверхню сильно нагрівається, через що псується сама плівка, покриття підлоги і меблі. Тому укладати його треба тільки на відкриті ділянки.

Чи варто купувати інфрачервону плівку?

Якщо в будинку є маленькі діти, то, безумовно, інфрачервоний тепла підлога знадобиться. Оскільки центральне опалення працює не цілий рік, а взимку його тепла часом недостатньо. В підвальному поверсі інфрачервоний підлогу не дозволить замерзнути трубопроводу або насосу, що актуально для заміських построек.Такая система обігріву є виграшною в порівнянні з іншими видами забезпечення тепла в приміщеннях, де немає умов проведення центрального опалення. При використанні плівки як основного обігрівача слід покривати їм 70 відсотків поверхні підлоги. Придбання теплої підлоги - індивідуальне рішення. Перед покупкою важливо зважити всі за і проти, проконсультуватися у фахівців, прочитати відгуки користувачів.