Як робити правильний масаж.

Масаж - це механічне і рефлекторне вплив на людське тіло, що володіє лікувальними властивостями. Завдяки цій процедурі можна позбутися втоми і напруги в м'язах, поліпшити кровообіг, підвищити тонус шкіри. Великою популярністю користується масаж спини, зробити його можна в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Спеціальний крем для масажу.
Інструкція
1
Массируемий повинен лягти на живіт, голову покласти на м'який валик або подушку, витягнути руки вздовж тіла і повністю розслабитися. Тепер слід змастити його спину невеликою кількістю масажного крему і приступати до самої процедури.
2
Починати масаж спини потрібно з легких погладжувань двома руками за напрямком від попереку вздовж усього хребта. Дійшовши до лопаток масажованого долоні слід розвести. Погладжують руху потрібно повторити 6-8 разів.
3
Зробивши погладжування, приступайте до інтенсивного разминанию. Для цього спочатку кілька разів зробіть кісточками пальців спіралеподібні рухи по всій поверхні спини. Потім почніть робити рухи ребрами долонь нагадують процес пиляння. Пропрацюйте, таким чином, кожна ділянка спини. Після цього захопіть невелику ділянку м'язової тканини на попереку великими і вказівними пальцями рук і як-би покотиться його наверх до шиї. Обробивши так всю площу спини, розітріть її обома руками. Тепер почніть робити легкі пощипування, які не повинні завдавати болю, а, навпаки, викликати тільки приємні відчуття. Добре пощипавши кожен сантиметр спини, злегка поплескайте її долонями. На завершення процедури потрібно зробити кілька плавних погладжувань.
Зверніть увагу
Масаж не повинен викликати неприємних відчуттів і болю, якщо таке відбувається, негайно припиніть процедуру. Не можна робити масаж при пошкодженнях і запаленні шкіри, загостренні хронічних захворювань, проблеми з венами, хворобах серцево-судинної системи.
Корисна порада
Перед масажем бажано прийняти душ або ванну, в крайньому випадку обтертися вологим рушником. Крем для масажу потрібно спочатку зігріти в долонях, а потім наносити на тіло масажованого.