Як бачать коти.

Кішка є одним і найпопулярніших видів домашніх тварин. Незважаючи на це, про особливості котячої анатомії і, зокрема, зору досі було відомо не так багато. Більшість обивателів все ще мають застарілі уявлення про своїх братів менших. Прийнято думати, що коти не бачать кольорів і відносно безпорадні в денний час доби. У реальності все трохи інакше.
Інструкція
1
Відмовтеся від забобону, що у кішок чорно-біле зір. До недавнього часу вважалося, що котячі володіють монохромним зором, але на ділі вони розрізняють кілька хроматичних кольорів (просто гірше, ніж чоловік) і більше двадцяти відтінків сірого.
2
Кішки дійсно набагато краще орієнтуються в темряві. Це пов'язано з особливим светоотражающим шаром сітківки їхніх очей, який називається «тапетум» (др.-греч. «Покривало»). Цей шар подвоює сприймається фотон світла і дозволяє бачити краще.
3
Зверніть увагу на те, як поводяться кішки під час гри. На горизонтальне переміщення іграшки вони реагують більш активно, ніж на вертикальне. Це пов'язано з мисливськими інстинктами: миші та щури пересуваються в горизонтальній площині, тому в результаті еволюції, після століть вистежування видобутку у кішок розвинулася специфічна особливість зору, їм простіше сфокусуватися на предметі, що переміщається горизонтально.
4
У кішок стереоскопічне, панорамне зір. Їх очі розташовані близько один до одного, погляд спрямований вперед. Утворений ефект бінокулярного зору дозволяє кішці скласти точне уявлення про навколишнє оточення і точно обчислити знаходження жертви.Но є і істотний мінус: щоб побачити об'єкт на периферії, доводиться повертати голову. Крім того, кішки короткозорі, предмети на віддалі постають їм розпливчастими силуетами.
5
Повіки потрібні кішкам для захисту слизових оболонок очей і регуляції потрапляє в них світла. На відміну від людей, коти мають третій, бічне повіку, що розподіляє по поверхні очей слізну рідину. Характерною особливістю будови очей кішок є наявність більшої кількості сприймають світло клітин, ніж навіть у деяких приматів. У них також більше нейронів у центрах обробки візуальної інформації в мозку.