Москітна сітка на вікна: готова або саморобна ?

Історія москітних сіток сягає своїм корінням сивої давнини. Перші варіанти такого захисту від комах застосовувалися ще в Античності. Тоді на вході просто вішали фіранку. Назва така сітка отримала від імені тих комах, від яких в більшості випадків захищала. Зараз воно вже вкоренилося і стало звичним.
Раніше як москітних сіток виступала звичайна мелкоячеистая тюль, яку нарізали на шматки, рівні розміру стулки вікна, і прибивали невеликими гвоздиками до дерев'яних рам. Недоліки такого способу захисту від комах очевидні - псувалася рана, сама тканина постійно рвалася, а в діри залітали комахи. Та й зовнішній вигляд таких різномастих сіток був досить нецікавим. З розвитком індустрії з виробництва та встановлення пластикових вікон великої популярності набули спеціальні москітні сітки, які йдуть в комплекті зі склопакетами. Вони й досить ефектні, і прості в застосуванні, і кріпляться надійно. Однак майстерність домашніх майстрів не стоїть на місці, і сьогодні вони також навчилися робити добротні москітні сітки. А от які з них краще - професійні або аматорські - часом важко сказати навіть професіонали.

Види москітних сіток

Сьогодні існує величезна кількість варіантів захисту від комах. Сітки можуть бути: - віконними; - дверними; - рулонними; - орними; - плісе; - протипиловими. У кожного виду свої переваги і відмінності. Так, наприклад, рамкові москітні сітки є одним з найефективніших способів боротьби з надокучливими мухами, комарами і мошками. Та й до того ж вони відмінно підходять до будь-якого виду окон.Москітние сітки на двері у що ще не так популярні, як віконні, але вже теж повільно і вірно займають свою нішу. Сьогодні є кілька видів дверних москітних сіток, вибрати з яких можна максимально зручний. Так, є сітка на магнітах. Вона розрахована на прохід з балкона в приміщення людини, у якої зайняті руки, або малорухливого людини, наприклад, інваліда або літньої. Являє собою дві стулки, з'єднані магнітом або липучками. Коли людина проходить, вони попросту змикаються, створюючи цілісне полотно. При цьому, щоб пройти через таку шторку, зовсім необов'язково розсовувати її руками - вона легко відгукнеться на поштовх з боку. Другий варіант схожий з віконної, тільки відрізняється способом кріплення. Зазвичай прикріплюють таку сітку збоку, щоб відкривалася вона як двері. В іншому ж випадку вихід на балкон буде вкрай скрутним.
Варто пам'ятати про заходи безпеки власникам тварин і батькам маленьких дітей. Москітна сітка створює ілюзію закритого простору, але при найменшому тиску на неї вона відходить, і легко можна випасти з вікна.
рулонні сітки зручні тим, що за своєю конструкцією вони представляють невеликий і акуратний рулончик, який прикручується до рами, і його не потрібно кожен раз знімати і ставити назад. Достатньо тільки розкачати і все. Розсувна конструкція більш зручна у догляді, як зазначають профессіонали.Раздвіжние москітні сітки встановлюються в більшості випадків на засклені алюмінієвим профілем балкони. Вони прекрасно рухаються по рольставням і відмінно доповнюють конструкцію.Москітние сітки плісе - це вибір цінителів дизайнерських речей. Купити такі на російському ринку не так і складно, незважаючи на те, що з'явилися вони порівняно недавно. Така сітка забезпечує відмінний захист не тільки від комах, але ще й від вуличного пилу, а також пуху дерев.

Готова москітна сітка

Готова москітна сітка, яку пропонують фірми по виробництву пластикових вікон, виглядає наступним чином. Каркас професійної сітки виготовлений з алюмінієвого профілю, яке після кріпиться на вікно, і до якого кріпиться захисне полотно. Саме полотно шиється з міцного скловолокна. Крім того, до нього додають ще й атмосферостійке ПВХ. В результаті сітка виходить стійкою, легкої в догляді і екологічно безпечною.

Протимоскітна сітка своїми руками

Дуже часто основним аргументом проти замовлення москітної сітки разом з вікном стає ціна виробу. В середньому одна така захист обходиться в 1500-2000 рублів за штуку (якщо вікна нестандартні та надто великі, то і дорожче). Тому чоловіки, у яких руки ростуть звідки треба, цілком здатні зробити таку сітку самостоятельно.Матеріал для майбутньої захисту від комах можна придбати в будь-якому господарському магазині. В крайньому випадку, на ринку будматеріалів. Така сітка називається сіткою від комарів і продається відрізами. Ви можете взяти сітку з запасом, щоб вистачило напевно. Виготовлена вона з поліефірних волокон, які вважаються досить стійкими до атмосферного впливу. Що стосується забарвлення, можна вибрати будь-яку - така сітка продається в синьому, сірому, зеленому і, звичайно ж, білому кольорах.
Якщо є можливість, придбайте сітку того ж виробника, послугами якого користуються фірми-виробники вікон. Так якість сітки буде вище, а служити вона буде на порядок довше.
Раму для сітки можна зробити з дерева або алюмінієвих профілів. Придбати всі витратні матеріали можна на будівельному ринку. Акуратно з'єднайте деталі, грунтуючись на розміри вікна. І натягніть сітку. Найкраще її приклеїти - так ви не порушите цілісність каркаса.Далее, основною проблемою стає кріплення сітки до вікна. Відмовтеся від ідеї використовувати різні гвоздики, саморізи, болти і дужки. Вони тільки зіпсують весь зовнішній вигляд не тільки сітки, але й вікна. Однак при цьому необхідно продумати кріплення, яке дозволить без праці ставити і знімати полотно, при цьому абсолютно не псуючи зовнішній вигляд вікна. Оптимальний варіант - використання підвісних систем або підходящих профілей.Как варіант, можна зробити сітку безкаркасних. Для цього вам знадобиться досить щільне полотно і спеціальна липучка. Її необхідно приклеїти по краю сітки, а потім всю конструкцію перенести на вікно, зафіксувавши по краю рами.
Вибирайте липучку або клей, на який будете кріпити сітку до вікна, той, що легко видаляється. По-перше, це потрібно, щоб сітка не рвалася, коли ви її знімаєте. По-друге, такий не залишає слідів на рамі.

Правила догляду за москітною сіткою

Мало придбати або зробити москітну сітку, а також її встановити, за нею необхідно ще й правильно доглядати. Так, наприклад, її обов'язково потрібно знімати на зиму, щоб вічка не засмітилися сажею, кіптявою і пилом. Крім того, її обов'язково мінімум 1 раз в рік необхідно мити розчином теплої мильної води. А ось сушити сітку пилососом не варто - вона попросту витягнеться і втратить свої захисні властивості.