Як прищепити дітям любов до читання.

Напевно, кожен батько хоче бачити свою дитину, самостійно читаючою книжку. При цьому його не потрібно змушувати і примушувати, він сам бажає послухати цікаву казку чи вивчити кумедний віршик. Але похвалитися цим можуть небагато батьків, адже в наш комп'ютерний вік читання якось непомітно пішло на другий план. Але між тим всі розуміють, що любов до книги надасть малюкові в майбутньому неоціненну послугу. Щоб дитина була нерозлучний з книгою, батькам потрібно бути терплячими і наполегливими.
Інструкція
1
Звичайно, в читаючої родині, де дитина знайомиться з книгою практично з пелюшок проблем з читанням, як правило, не буває. Адже книга стає для малюка такий же простий і зрозумілої річчю, як, наприклад, іграшка. Він росте разом з нею і не уявляє свого життя без книги.
2
Щоб ваш малюк полюбив читання, почніть знайомити його з книгами якомога раніше. У 3-4 місяці крихітці вже можна показувати яскраві ілюстрації, читати потешки, коротенькі віршики, примовки. Як тільки малюк навчиться добре тримати в руках різні предмети, запропонуйте йому погортати книги з товстими сторінками, самі при цьому коментуйте зображення в них.
3
Дітки, яких батьки познайомили з книгою в дитинстві, як правило, до півтора-двох років самі просять почитати. Тому не відмовляйте малюкові, знайдіть дві-три хвилини, щоб позайматися з ним. Якщо дитина проявляє ініціативу сам, не придушуйте її, адже відмовивши малюкові кілька разів, на вашу пропозицію почитати він теж незабаром відповість відмовою.
4
Постарайтеся прищепити любов дитини не тільки до читанню як до процесу, ні і до самої книги. Не дозволяйте малюкові рвати сторіночки, малювати в ній. Навчіть його з повагою ставитися до книги, поводитися з нею дбайливо. Самі будьте прикладом, частіше купуйте книги або міняйтеся наявними у вас з друзями і знайомими. Запишіть вашої дитини в бібліотеку і регулярно відвідуйте її.
5
Обов'язково враховуйте вибір самої дитини. Дітки постарше можуть захоплюватися чимось цікавим на їх погляд: динозаврами, зміями, космічними відкриттями і т.д. Заохочуйте переваги дитини, адже читання - це найкращий спосіб розширити кругозір, пам'ять і мислення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=S_j-bn7a1cc