Гумова тротуарна плитка: правила укладання.

Гумова тротуарна плитка почала набирати популярність в останні роки. Раніше її використовували тільки деякі приватники, але в даний час це покриття можна зустріти також в міських парках та алеях, біля в'їздів в магазини і офіси, на парковках, а також дитячих майданчиках і відкритих спортивних стадіонах. Плитка має ряд переваг перед асфальтом, а з її укладанням цілком може впоратися навіть непрофесіонал.
Тротуарна плитка виробляється з гумової крихти, яка виходить в результаті переробки старих автомобільних покришок. Це дуже міцний матеріал, він не розкладається протягом багатьох років. Колеса машини повинні витримувати колосальну і вельми тривалу навантаження, тому виготовляють їх із самого зносостійкого каучуку, який при цьому володіє хорошою еластичністю і стійкістю до дії лугу і кіслоти.Плітка з цієї гуми має шорстку, але м'яку і приємну на дотик поверхню, високу влагоотталківающую здатність , що забезпечує захист від ковзання навіть у найсильніший дощ.
Крім того матеріал морозостійкий, не кришиться навіть при сильному холоді, з нього легко очищається крижана кірка.
До достоїнств гумової тротуарної плитки можна також віднести величезне розмаїття форм і розмірів, багату кольорову палітру, несхильність до деформацій і просіданню, що робить її доречною при будь-якому ландшафтному дизайні і в самих різних умовах експлуатації.

Область застосування гумової тротуарної плитки

Це покриття прекрасно підходить для дитячих та спортивних майданчиків завдяки своїй високій міцності, сухості, приємною і м'якою поверхності.Порістая структура деяких моделей такої плитки дозволяє використовувати її в паркових зонах, навіть в Поблизу від дерев. Саме цей матеріал дозволяє землі просочуватися вологою і дає доступ повітрю, завдяки чому коріння дерев не відчувають неудобств.Благопріятние відгуки надходять і від власників приватних дач, які оформляють таким способом доріжки перед будинком і майданчики в зоні відпочинку. Навіть при дуже спекотній погоді тротуарні плитки залишаються прохолодними, по ним приємно пройтися босоніж.
Дуже зручно гумове покриття для оформлення їм країв басейну і водойм. Вода вільно просочується крізь щілини між плитками, що дозволяє настилу залишатися сухим і безпечним.
Використовувати цей матеріал можна не тільки зовні , але і всередині приміщень. Наприклад, їм викладають підлоги в гаражах, спортзалах, критих стадіонах, і багатьох інших. Як бачите, область застосування гумової тротуарної плитки дуже велика.

Укладання гумових тротуарних плит

Насамперед необхідно вирівняти поверхню. Способи можуть бути різні: невелику алею, садову доріжку або майданчик перед будинком можна вирівняти добре утрамбованим піском або гравієм, або бетонної подушкою. На дорогу, по якій часто ходять або їздять машини, краще попередньо зробити спеціальну бетонну стяжку або покласти асфальт. Для відводу грунтових вод бажано зробити невеликий ухил, краї плитки зафіксувати бортиками, щоб вони не розходилися.
Вибір поверхні залежить ще й від товщини самих плиток. Бруківка менше 3 сантиметрів завтовшки повинна бути обов'язково покладена на щось тверде, тоді як плитки понад 3 сантиметрів можна викладати майже на будь рівний грунт.
Плитки викладаються стик в стик методом прямої або зміщеною бруківки, а також «ялинкою». Деякі моделі можна розрізати, надаючи їм обрану форму і укладати різними фігурними композиціями за своїм бажанням. При роботі з таким матеріалом найчастіше використовують гумово-бітумні мастики або поліуретановий клей.Еслі взяти кілька видів плиток різних кольорів, то можна створити навіть різнокольорову мозаїку, тільки попередньо зробіть ескіз і пробно розкладіть рисунок обраним порядком, що не скріплюючи його. Це необхідно для того, щоб зрозуміти, підходить така доріжка до вашого ландшафтному дизайну чи ні.

Поради з укладання гумових плиток

Намагайтеся не виконувати укладку гумової плитки в холодну, а особливо дощову погоду. Температура повітря для такої роботи повинна бути не менше 5оС вище нуля, снігу та калюж на яке укладається поверхні також не повинно бути.
Більш того, слухайте прогноз погоди і постарайтеся підгадати її так, щоб дощу не було не тільки за декілька днів до укладання, але і 2 - 3 дні після неї.
Після укладання плитки протягом приблизно доби йде процес полімеризації, під час якого випадання опадів вкрай небажано. Після цього покриття готове до вживання і погодні умови на нього більше не впливають.

Догляд за гумовою тротуарною плиткою

Ця плитка дуже міцна і стійка до температурних коливань і несприятливих погодних умов, тому яких-небудь особливих рекомендацій по її експлуатації не існує. Забруднився поверхню можна просто промити теплою водою зі шланга. Для цього зробіть середній напір води почніть поливати покриття під невеликим кутом. Приставшую бруд попередньо потріть щіткою з милом або порошком. Утворився лід сколіть льодорубом і видаліть з поверхні совковою лопатою. Решту часу вам достатньо буде змітати з доріжки сміття.