Страхи і Як їх подолати.

Людські страхи можуть бути найрізноманітнішими, як і причини, які викликали їх появу. Важкі фобії краще лікувати під керівництвом фахівця. Але з деякими страхами індивід може впоратися сам, якщо усвідомлює їх і розбереться з першоджерелом своєї боязні.
Вам знадобиться
  • - ручка;
  • - аркуш паперу;
  • - запальничка або сірники;
  • - попільничка.
Інструкція
1
Не варто недооцінювати вплив страхів на ваше життя. Деякі з них можуть серйозно псувати існування людини. Засівши в підсвідомості, страхи можуть викликати депресії, негативні відчуття та думки. Індивід, якого мучать різні фобії, не може повною мірою насолоджуватися життям і відчуває деяке невдоволення навколишнім світом і подіями, які з ним відбуваються. Виходить, що страхи можуть призвести до справжнім стражданням і перешкоджають щастю. Тому їх необхідно долати.
2
Деякі страхи буває складно виявити, усвідомити. Їх причини лежать ще глибше, в самому підсвідомості. Часом, щоб знайти джерело фобії, доводиться розбиратися з далеким дитинством індивіда або навіть вивчати історію його роду. Однак якщо відкинути клінічні випадки, з деякими страхами можна працювати навіть самостійно. І перший крок до цього - усвідомити, що ви чогось боїтеся.
3
Прийміть свій страх і не соромтеся його. Розумом ви здатні розуміти його безглуздість, однак на вашу сутність це знання може і не вплинути. Майте на увазі, що страх - це емоція, а на почуття не відразу виходить вплинути з позиції розумності або практичності. Як тільки ви перестанете боротися з собою і намагатися задушити в собі страх, коли ви почнете працювати з фобією, вам стане легше.
4
Спробуйте позбутися страху за допомогою візуалізації. Приготуйте ручку і аркуш паперу. Закрийте очі і уявіть стресову для вас ситуацію, коли вас оточує предмет вашої боязні. Постарайтеся зобразити свій страх на папері. Прорисуйте всі деталі. Потім розірвіть листочок на дрібні шматочки і спаліть малюнок.
5
Запасіться терпінням і хоробрістю. Заручитеся підтримкою близьких і спробуйте зустрітися зі своїм страхом лицем до лиця. Якщо ви не готові до цього кроку, краще не примушуйте себе. Значить, ваш страх занадто великий, а працювати над позбавленням від нього потрібно разом з психологом.
6
Зустріньтеся зі своєю боязню лицем до лиця, якщо ви готові спробувати перемогти її. Повірте, що ви зможете попрощатися з нею раз і назавжди. Нехай поруч з вами буде надійний, близька людина. Наприклад, якщо боїтеся висоти до запаморочення і тремтіння в колінах, заберіться на високий поверх і подивіться з вікна вниз. Вашому житті при цьому реально нічого не загрожуватиме. Раз за разом ви будете підходити все ближче до своєї фобії, збільшуючи відстань до землі і час знаходження на висоті, поки, зрештою, не переможете страх і не стрибнете з парашутом.