Газонокосарки: види, характеристики.

Газон буде виглядати красиво і привабливо тільки в тому випадку, якщо його регулярно підстригати. Доглядати за газоном потрібно правильно, так, щоб і господареві ділянки було зручно, і газон виглядав гідно - в цьому допоможе газонокосарка. Але як вибрати відповідну техніку?
Сучасні газонокосарки значно відрізняються один від одного як за функціональністю, так і за вартістю. Для початку можна класифікувати газонокосарки по типу обігу та по певним загальним для всього обладнання характеристикам.

Види газонокосарок

Ручні газонокосарки - ті, які можна носити з собою під час косіння трави. Таке обладнання - це міцна штанга, на якій укріплений мотор і наконечник у вигляді косильною голови. Косити така косарка може ножем, волосінню або тросом. Якщо встановити косить головку з ножем, то можна різати пристроєм не тільки траву, але і невеликі кущики, дрібну поросль. Мобільні (переносні) газонокосарки можуть мати спеціальний ремінь для перенесення або зручну ручку. Нерідко саме такі газонокосарки називають «тримери». Мабуть, найпопулярніша марка триммеров на російському ринку - Bosch, саме bosch має велику кількість позитивних відгуків, завдяки надійності техніки та її простоте.Колесние газонокосарки зовні схожі на візок, яку потрібно просто возити перед собою під час роботи. Колісна техніка може працювати від електрики або на бензині, деякі моделі газонокосарок з цієї групи оснащують травозбірником, спеціальними мішками, в які після скошування потрапляє трава. Можна також придбати і газонокосарки з функцією мульчування - техніка подрібнює зібрану траву до стану дрібного пилу, і розкидає по газону. Для масштабних робіт на великих площах краще придбати рейдери - машини, які можна назвати вже невеликими тракторами, на таких газонокосарках людина буквально їде, сидячи зверху.
Зручно, коли косарка має регулювання по висоті скошування - якщо на ділянці є вивищення або ямки, косити їх з таким обладнанням буде простіше.
«Розумна» техніка - самохідна газонокосарка-робот. Це німецька вигадка, яка має серію датчиків на корпусі, які вловлюють натягнутий по периметру ділянки шнур. Робот рухається по території, яка обмежена шнуром і скошує все, що потрапляє, за винятком об'єктів більше 50 см в діаметрі. Такі пристрої відмінно підходять для догляду за прибудинковою територією. Робот сам визначає місце підзарядки і навіть вміє ховатися від дощу.

Бензин або електрику?

Визначитися з тим, яка газонокосарка вигідніше, електрична або бензинова, насправді нескладно. Якщо важлива потужність і економія електроенергії, то косарка потрібна бензинова. Ця техніка дійсно могутніше, але вона складніша в обслуговуванні, а також має значну вагу. Електричні газонокосарки легше, але вони пов'язані шнуром з розеткою, а значить, не можуть дотягнутися до віддалених ділянок. Потужність електричних газонокосарок не перевищує 2 КВт, і таке обладнання повинно неодмінно перевірятися перед початком робіт на предмет безпеки (неприпустимі пошкодження шнура і т.п.). Але електричні газонокосарки працюють тихіше, ніж бензинове обладнання, вони прості в обслуговуванні і експлуатації.

Такий непростий вибір

Які фактори слід враховувати, вибираючи газонокосарку? Має значення складу скошувано трави, від цього залежить, наскільки потужною має бути газонокосарка. Якщо вас чекає скошувати польову траву, або на ділянці зустрічається молода поросль кущів, необхідна висока потужність.
У колісних косарок важливий діаметр коліс - чим більше колеса, тим легше їде техніка по газону.
Визначитися з конструкцією газонокосарки простіше, якщо оцінити рельєф місцевості. Круті схили і кути незручно обкошувати на колісній косарці, ділянки з сильними купинами і ямками зручніше косити переносний механічної газонокосаркою, а колісна косарка підходить для робіт на рівних і відносно рівних галявинах. Також слід оцінити і свої власні сили, якщо ви збираєтеся купити мобільну (переносну) косарку. Звичайно, є косарки з невеликою масою, але врахуйте також, що обладнання доведеться носити в руках досить тривалий час. Джерело живлення і площа ділянки - ще два фактори, на які слід звернути пильну увагу. Якщо електрика подається з перебоями, або його на ділянці зовсім немає, то купувати потрібно бензинову косарку. Те ж саме стосується і площі: якщо ділянка великий, шнур живлення може виявитися дуже незручним «доповненням». Для робіт на великих площах найбільше підходить рейдер.Вибірая газонокосарку з мішком для збору трави, оцініть місткість цього мішка - чи вистачить його на один покіс. З трави, яка залишається після скошування, можна робити компост - найкраще добриво для рослин. Мульчування дозволяє уникнути роботи зі скошеною травою, але при цьому не прибирає проблему бур'янів, зібрана трава, хай і подрібнена, все одно розкидається знову по ділянці. Косарки з ножами дорожче, ніж обладнання з волосінню або тросом в якості ріжучого елемента, однак саме ножі роблять газон ідеально рівним, зеленим і свіжим. Враховуючи всі ці моменти, ви можете підібрати газонокосарку, яка ідеально підходить саме для вас і вашого газону.