Вхідні двері: види, особливості.

«Мій дім - моя фортеця». Деяким людям добре знайома ця англійська приказка. Щоб проживання в будинку було безпечним, комфортним, власники квартири повинні дуже відповідально підійти до вибору вхідних дверей.
Будь-який будинок, від скромної малогабаритної квартири до розкішного заміського котеджу, має бути насамперед надійним і безпечним притулком. І, крім того, затишним і комфортним. А для цього необхідно щоб його вхідні двері були не тільки міцною і надійною, але і довговічною, стійкою до погодних умов, допомагала зберігати тепло. Нарешті, вхідні двері повинні бути просто красивою, гармонійно відповідати загальному декору будівлі та квартири.

Які вимоги пред'являються до зовнішнім і внутрішнім вхідним дверям

Враховуючи клімат і кримінальну обстановку в більшості російських регіонів, рекомендується ставити подвійні вхідні двері. У порівнянні з одинарної вхідними дверима, це і комфортніше в плані заощадження тепла через утворення повітряного прошарку в тамбурі (нехай навіть дуже вузькому, якщо мова йде про міську квартирі), і безопаснее.Для зовнішньої вхідних дверей головні вимоги полягають у довговічності та стійкості до зовнішніх впливів. Причому під «зовнішніми впливами» розуміються як перепади температур, підвищена вологість, атмосферні опади і ультрафіолетове сонячне випромінювання, так і спроби злому. Тому оптимальним вибором буде металева зовнішня двері. У переважній більшості випадків вони виготовляються з сталі.Стальная двері, особливо забезпечена якісними замками і додатковими елементами захисту, надійно захистить ваш будинок. Завдяки її дуже щільному прилягання до сталевого короба, не буде ніяких щілин, навіть найменших. В результаті ви позбудетеся від витоків тепла і проникнення в будинок сторонніх шумів, а також запахів. А щоб запобігти втратам тепла через поверхню таких дверей (через високу теплопровідності металу), її оббивають різними матеріалами: ватином, штучною шкірою, деревом, панелями з оргаліту, полімеров.Чтоби забезпечити максимальний захист від проникнення зловмисників, деякі види таких дверей укомплектовані блокувальними штирями. Вони не дозволять зняти двері, навіть якщо зломщики зріжуть дверні петлі автогеном або болгаркой.Существует безліч видів сталевих дверей. Далеко не всі з них суцільні: є цілий ряд дверей з декоративними скляними або дерев'яними вставкамі.Прі виборі сталевих дверей беріть до уваги не тільки свої побажання, але і вартість виробу.
По-справжньому надійна і якісна сталеві двері не може бути дуже дешевою.
Внутрішня вхідні двері також повинна бути достатньо міцною і надійною. Але, разом з тим, вона повинна гармонійно відповідати декору передпокою, добре поєднуватися зі шпалерами або іншими настінними покриттями, а також з меблями. Тому внутрішня вхідні двері, як правило, виготовляється з дерева. Вона може бути як цілісної (з суцільного масиву дерева на всю глибину), так і фільончастої.

Зовнішні двері з дерева та пластику

Дерев'яні вхідні двері менш міцні і стійкі до атмосферних впливів, тому вони менш надійні в порівнянні зі сталевими моделями. Тим не менш, такі вхідні двері дуже широко распространени.Желательно, щоб дерев'яні зовнішні двері були виготовлені з суцільного масиву деревини твердих порід, наприклад, дуба.Еслі ви бажаєте встановити дерев'яну зовнішні двері, зверніть увагу на те, чи дотримані виробником наступні вимоги. По-перше, як вже було сказано, вибирайте суцільну і виготовлену з твердого матеріалу (дуба, бука або деяких порід червоного дерева) двері. По-друге, її зовнішня сторона повинна бути просякнута спеціальними складами, що перешкоджають гниттю деревини, а також займання. По-третє, дверний короб повинен бути посиленої конструкції, містити поріг, утеплювачі та ущільнювачі. Зверніть увагу на те, укомплектована чи двері оглядовим вічком і запірними пристроями (типу ланцюжка).
Филенчатие, а тим більше щитові дерев'яні двері ставити небажано, оскільки вони не будуть серйозною перешкодою для зловмисників.
Останнім часом стрімко набирають популярність пластикові двері, виготовлені з полівінілхлориду (ПВХ). Їх конструкція аналогічна конструкції вікон з того ж матеріалу, тільки більшої товщини і більше посиленого профілю. Красиві та елегантні з вигляду, вони досить міцні і надійні, хоча поступаються, звичайно, в цій якості металевим дверям. Безперечний плюс пластикових зовнішніх дверей - відносно невисока стоімость.В будь-якому випадку при виборі зовнішніх дверей намагайтеся, щоб вона була міцною, надійною, довговічною, добре захищала від сторонніх шумів і витоків тепла, а також відповідала вашим смакам і уподобанням. І навіть якщо ви обмежені в грошах, пам'ятайте, що вхідні двері - не те, на чому слід економити.