Ефект від лікувального голодування.

Лікувальне голодування - не нова, але досить модна та ефективна методика профілактики та лікування різних захворювань. Голодування призводить організм у стресовий стан, в результаті чого активізуються такі здібності організму, як регенерація, самосстановленіе і самоочищення.

Ефект від лікувального голодування

У першу чергу варто відзначити, що лікувальне голодування - найбільш ефективний метод боротьби з ожирінням, надмірною вагою, тому його часто використовують для схуднення. В деяких випадках лікувальне голодування призначається лікарями за медичними показаннями. При правильному застосуванні даної методики ваше тіло здатне втратити до 8% маси без шкоди для здоров'я за досить невеликий проміжок часу.
Тут дуже до речі виявиться невелика фізичне навантаження: ранкова зарядка, гімнастика і т.п. Адже в результаті стресового схуднення жир піде, а ось обвисла шкіра залишиться.
При вході в голодування організм, не отримавши їжу , починає витрачати свої резервні запаси - жирові відкладення. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо ви практикуєте тривалі курси голодування - від 3 днів і більше. При багатоденному відмову від їжі (від 4 до 20 днів) включається захисна система організму - аутолиз. За своєю суттю це явище можна вважати самоканнібалізмом, при включенні цього процесу організм починає їсти себе, переходячи на режим внутрішнього білкового харчування. Саме в цьому і полягає мета тривалого голодування. В першу чергу в витрата йдуть відмерлі, не функціонуючі і злоякісні клітини. Тому лікувальне голодування можна цілком успішно застосовувати при лікуванні захворювань дихальних шляхів, запальних захворювань внутрішніх органів різного генезу, і навіть при лікуванні раку. Вхід і вихід з голодування також повинен відповідати певним правилам, розробленим спеціально для вас лікуючим лікарем. Найчастіше рекомендується за добу до початку голодування відмовитися від вживання м'ясних, молочних продуктів, солінь, копченостей, риби, здобного, пряного і солодкого. Ваш раціон за день до голодування повинен складатися з овочевих продуктів з додаванням рослинної олії і фруктів. Дозволяється вживання різних соків і мінеральної води. Вихід з голодування повинен бути поступовим і залежить від терміну відмови від їжі.

Побічні ефекти, порушення режиму і його наслідки

Негативні та побічні ефекти від застосування методики пов'язані з неправильним входом в процес голодування, а також з неправильним виходом із нього, погрішності в дотриманні приписів по голодуванню. Лікувальне голодування категорично протипоказано людям, страждаючим недоліком ваги, туберкульозом, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, цукровий діабет I і II ступеня, тиреотоксикозом та епілепсією, вагітним і годуючим жінкам. Основними неприємними ефектами від голодування може бути гостре відчуття голоду (1-2 дні), що супроводжується неприємним запахом з рота, білим нальотом на зубах і мовою.
Існують спеціальні клініки, в яких містяться люди, практикуючі лікувальне голодування. В них здійснюється постійний контроль за пацієнтами, і створюються умови для безпечного течії методики.
Під час лікувального голодування категорично заборонено вживання спиртних напоїв і тютюнопаління. Якщо вам психологічно складно витримати голодування без сигарет, вам не слід починати цей процес. Вся справа в тому, що через 5-7 діб утримання прийому їжі виникає ацидотический криз - момент, коли ваш організм переходить на внутрішнє харчування. Після цього моменту одна викурена вами сигарета може коштувати вам не тільки неприємних станів, позивів до блювоти, а й життя. Раптова зупинка серця, різке зниження тиску, гіпоксія головного мозку і смерть - ось декілька можливих наслідків куріння і вживання алкоголю під час лікувального голодування.