Які рослини можна садити в тіні.

Не всі рослини люблять сонце, вибір тіньолюбних також досить широкий. Тому, якщо перед вами стоїть завдання, що виростити і як прикрасити ділянку саду в тіні, потрібно лише вибрати найбільш підходящі.

Квіти і декоративні чагарники для тінистого саду

У тінистому куточку цілком можливо влаштувати справжній квітник. Прекрасно росте й цвіте в таких умовах астильба. Пухнасті, повітряні квіти всіх відтінків рожевого, лососевого, червоного і білого кольорів дуже прикрасять сад, вони почувають себе чудово навіть у тих місцях, куди сонце заглядає дуже редко.Весной і на початку літа порадують цвітінням примула, тюльпани, нарциси, бадан, дицентра, аквилегия (водозбір). Прекрасно росте в тіні язичник, його жовті свічки как-будто висвітлюють найтемніші куточки сада.Порадует своїм цвітінням красуня гортензія, для гарного росту їй достатньо лише кілька сонячних годин. Це тіньолюбні рослина до того ж досить невибагливо. Полив, розпушування і кілька підгодівлі - все, що потрібно гортензії для розвитку.
Якщо навколо гортензії вкопати в землю іржаві цвяхи і зрідка поливати рослину мідним купоросом, квітки придбають синій відтінок.
Дуже декоративна саме в тіні - хоста, квітки багатолітника непоказні, але її м'ясисті листя - ефектні. Хосту можна посадити в пристовбурних кругах, на березі водойм. Вона дуже красива і на клумбі в поєднанні з багатьма цветамі.Папоротнікі додадуть саду легкості і таємничості. Величезне листя драмер декоративні протягом усього сезону. Влітку вони насичено зелені, а восени набувають гарний рожево-червоний оттенок.Теневинослівие чагарники - дерен, бересклет, перстач. Красів клен, його сріблясто-сірі листя з мармуровим малюнком - справжня окраса саду. На тіньовій стороні будинку і біля паркану будуть прекрасно рости і хвойні рослини: ялівці, ялини, туї.
Поблизу стін і парканів можна посадити і малину, яка порадує своїх господарів ароматними ягодами. Не потребують яскравому світлі і шипшина, ожина, агрус.

Газон в тінистому саду

Дійсно, хороший газон виходить тільки на сонячних ділянках, однак і в тіні, там де трава не росте, цілком можливо зробити зелену галявину. Існує спеціальна суміш трав для використання в затінених місцях. Грунт для цього газону готують також, як і для звичайного, траву висівають в травні і скошують у міру необхідності. Однак найкраще рослина, з якої виходить чудовий газон в тіні, - живучка. Вона швидко заповнить весь вільний простір, утворюючи щільний покрив, і порадує непомітними квіточками. Такий газон ідеальний для зайнятих людей, так як його можна і не стригти.