Меблі для дитячої кімнати: особливості вибору, вимоги.

Дітям необхідна територія, на якій вони могли б проводити час за дитячими заняттями та іграми. Особистий простір дитини важливо спроектувати так, щоб йому було комфортно і затишно. Однією з першорядних завдань при облаштуванні дитячої кімнати є правильний вибір меблів. Вона повинна бути не тільки красивою, але функціональної та безпечною для здоров'я дітей.

Будинок всередині будинку

Не поспішайте облаштовувати дитячу кімнату в традиційному стилі. Запитайте у малюка, яким би він хотів бачити свій куточок, де йому було б особливо зручно і приємно знаходитися, перегляньте каталоги сучасної дитячих меблів. Найкращим варіантом на сьогоднішній день є організація інтер'єру за допомогою трансформується меблів. Завдяки такому облаштуванню за день дитяча зможе перетворюватися в магазин, затишний будиночок, шатер, кораблик та багато іншого - все залежить від настрою дітей. У міру зростання крихти можливі різні видозміни. Меблі-трансформер заощадить місце і фінансові кошти, оскільки буде служити дитині до тих пір, поки він не зможе сам купувати собі меблі. Дітей неодмінно підкорять багатофункціональні конструкції, складені з гірок, з яких можна з'їжджати, двох'ярусних ліжечок, драбинок, поличок, тумбочок і шафок, а порожнечі і ніші в каскадах різнорівневих модулів, використовуваних замість стандартної стінки, зроблять кімнату цікавіше. Така обстановка розташовує до спілкування з батьками та однолітками, що приходять пограти. Кроха буде вчитися самостійно створювати свій мир, не остерігаючись, що його будуть лаяти за безлад. У майбутньому це дозволить йому легше адаптуватися в дорослому житті.
Економним батькам слід купувати меблі, яка перетвориться в міру росту дитини. Наприклад, це можуть бути ліжка, що перетворюються в спальне місце для школяра, столи і стільці з регульованими стільницями і сидіннями.

Колір і матеріали

Для виготовлення дитячих меблів повинні використовуватися якісні матеріали, наприклад МДФ, але краще, якщо це натуральна деревина. Красивий і недорогий матеріал - сосна, проте він досить м'який, і на таких меблів після незначних механічних впливів залишаються вм'ятини. Втім, батькам, готовим з часом оновити дерев'яні вироби, загрунтувавши і пофарбувавши їх, можна сміливо вибирати меблі з сосни.
Фарби, використовувані для фарбування меблів для дитячих, повинні бути екологічними.
Якщо ж вас не обмежує питання ціни, обладнайте дитячу кімнату меблями з берези, бука або ясена. Подбайте про комфортну колірній гамі в дитячій. Вибирайте меблі пастельних тонів, наприклад блакитного або світло-зеленого. Такі відтінки мають коефіцієнт відбиття в 40-60%, а це підвищує природне освітлення кімнати. Однак якщо дітям подобаються яскраві кольори, не відмовляйте їм у цьому. Але намагайтеся, щоб насичених відтінків не було надто багато.

Безпека

Безумовно, меблі повинна забезпечувати дітям безпеку. Незалежно від віку дитини, її ліжко, якщо вона висока, повинна мати високі бортики і бути обладнаною обмежувачами. Уникнути різних травм дозволяє меблі з ручками, куточками та іншої фурнітурою, виконаними не з металу, а із пластмаси. Для дитини до 10 років не варто вибирати шафа зі скляними дверцятами. Всі кріплення повинні бути міцними, що запобігають розгойдування меблів. Тому, купуючи нові вироби, ретельно перевіряйте якість стиків і дивіться за станом фурнітури.