Яка порода собаки підходить для алергіків.

Алергія на собак - явище поширене. Нерідко вона змушує людей розлучатися зі своїм улюбленцем або раз і назавжди відмовитися заводити собак. Проте можливість обзавестися чотириногим другом є навіть у алергіків - собаки деяких порід викликають небажані реакції значно рідше інших, перебування в їхньому товаристві практично безпечно для людини, що страждає алергією.
Інструкція
1
Аллергикам рекомендують заводити собак, які рідко линяють. Як не дивно, найчастіше це породи, що відрізняються досить довгою шерстю - відмерлі волосся у них не випадають, на відміну від короткошерстих порід, а відділяються тільки під час вичісування. До таких порід відносяться ши-тцу, йоркширський тер'єр, мальтійська болонка.
2
Підійдуть також собаки жесткошерстних порід (всі різновиди шнауцеров, деякі тер'єри) - у них відмерла шерсть відділяється під час тримминга (вищипування), який досить проводити раз на кілька місяців. Природно, догляд за шерстю собаки буде краще доручити комусь із близьких чи спеціалісту, щоб не спровокувати алергічний напад.
3
Часто причиною алергії є слина собаки. Саме тому алергікам не варто заводити собак порід, схильних до рясного слиновиділенню (боксер, мастиф, ньюфаундленд). Слина активно летить в різні боки, осідаючи на предметах обстановки і шпалерах, якщо собака обтрушується або гавкає. Краще вибрати з порід, що відрізняються м'яким і спокійним темпераментом, які не схильні порушуватися і гавкати по дурницях.
4
Чим менше собака, тим менше від неї вовни, а значить, менше алергенів потраплятиме в навколишнє середовище. Алергікам рекомендується заводити собак середнього (керрі-блю-тер'єр, бедлингтон-тер'єр) і маленького розміру (бишон-фрізе, померанський шпіц).
5
Найбільш безпечною для страждаючих алергією породою собак вважається пудель. Ці собаки рідко линяють, причому видаляти отмершую шерсть легко, а головне - вони не схильні до утворення лупи, викликає алергію.
6
Значно знижує ймовірність виникнення алергічних реакцій регулярна гігієна - собаку потрібно мити хоча б раз на тиждень, це допоможе частково видалити і отмершую шерсть, і частинки лупи і слини. Не можна дозволяти собаці часто перебувати там, де алергік проводить найбільше часу, спати на ліжку господаря або в його кріслі, щоб на меблів не залишалася шерсть вихованця та її непомітні оку частинки. Знизить ризик нападів алергії часте вологе прибирання.
Зверніть увагу
Алергію часто викликає лупу і слина тварини, а не шерсть, тому навіть власники безшерстих порід (китайська чубата, мексиканська гола, або ксолоітцкуінтлі) не застраховані від проявів алергії.