Лікувальні властивості і застосування гвоздики.

Здавна гвоздика використовувалася в якості лікарської рослини. Її корисні властивості знаходять застосування в стоматології, в кулінарії, для лікування багатьох захворювань. Масло, виділене з квітки, використовувалося століттями в ароматерапії, для релаксації і знеболювання при масажі.

Склад і властивості гвоздичного масла

Як лікарського рослинного сировини збирають стебла, листя, квітки, насіння і коріння гвоздики, однак найбільшу кількість ефірного масла гвоздики міститься в її бутонах. Основною складовою масла є евгенол, крім того, в гвоздиковим олії міститься олеаноловая кислота, слизу, глікозиди, ряд дубильних речовин і вітамінів. Ці найцінніші продукти мають воістину приголомшливим дією, що пояснює настільки широкий спектр застосування гвоздікі.Хіміческіе компоненти гвоздики мають аналгетичну та жарознижувальну дію, відзначаються спазмолітичний, сечогінний, потогінний і антимікробний ефекти. В різних дозах масло гвоздики може надавати протидіарейні, протизапальну і противопаразитарное дію. Воно може підвищувати тонус м'язів, сприяє нормалізації тиску, внаслідок чого масло гвоздики часто застосовувалося в гінекології при стимуляції пологів.

Застосування гвоздики в офіційній медицині

Завдяки широкому спектру дії гвоздика застосовується в багатьох сферах медицини і є потужним допоміжним засобом при лікуванні різних захворювань. • Анальгезирующее і протизапальну властивість гвоздичного масла використовується при лікуванні таких захворювань, як артроз, артрит, при ударах, розтягненнях і запаленнях м'язів. Для цього кілька крапель (3-5) додають до 1 чайній ложці масажного або дитячого крему, ретельно перемішують і втирають в травмоване місце.
Подібних рецептів дуже багато, більшість з них знаходить застосування в мануальної терапії та ароматерапії. Масло гвоздики іноді додають в спеціальні суміші для Аромолампа і в агарбатти.
• Ранозаживляющее і антисептичну властивість гвоздики використовується при лікуванні трофічних виразок, ангін, фурункулів, порізів і саден (зовнішньо). У стоматології при стоматитах, гінгівітах, флюсах призначають відвари, полоскання з додаванням гвоздичного масла. Для профілактики карієсу і усунення запаху з рота розжовують бутони гвоздики. • Завдяки наявності в гвоздики Олія дубильних речовин, а також протизапальній дії, порошок гвоздики використовується для зміцнення ясен, для зняття зубного болю, як профілактичний і лікувальний засіб при пародонтозах.

Застосування масла гвоздики в народній медицині

Гвоздична масло володіє великим потенціалом дії, його корисні властивості і ефективність в лікуванні великої кількості захворювань перевірена століттями і тисячоліттями. Найбільш поширений спосіб застосування гвоздики в народній медицині полягає у використанні її як допоміжний засіб при родах, завдяки здатності гвоздики підвищувати тонус матки, а також для регуляції менструального циклу і для загоєння ерозій шийки матки.
Гвоздика використовується як прянощі в кулінарії, блюда, приготовлені з цією приправою володіють чарівним ароматом і неперевершеним смаком.
Для приготування масла гвоздики в домашніх умовах потрібно додати півсклянки оливкової олії до 1 чайній ложці меленої гвоздики, прокип'ятити суміш і остудити її. Такий рецепт прийде вам на допомогу при багатьох простудних захворюваннях, травмах, ранах і порізах. Іноді в мережі з'являються повідомлення про те, що масло гвоздики застосовується для лікування СНІДу та раку, однак, достовірних даних щодо цього поки ніхто не представив, клінічних випробувань не проводилося.