Плетіння з газетних трубочок.

У рукодільниць все йде в справу. Здавалося б, для чого потрібні старі газети і журнали, а й з них майстрині роблять симпатичні і, що найголовніше, необхідні штучки.

Підготовка до роботи

Підготуйте трубочки. Газетні листи наріжте на смужки шириною 6-8 см. Це зручніше, швидше і простіше зробити за допомогою довгої металевої лінійки і канцелярського ножа. На газеті розмітьте ширину смужок, складіть кілька листів один на одного, так щоб лист з розміткою був нагорі стопки. Потім прикладіть металеву лінійку і відріжте по ній смужки, намагаючись прорізати всі аркуші. Також смужки можна нарізати і звичайними ножицями, причому вони зовсім не обов'язково повинні вийти абсолютно рівними, нічого страшного, якщо в деяких місцях ширина смужки буде на пару міліметрів вже або толще.Закрутіте трубочки. У цьому вам допоможе спиця або дерев'яна паличка для шашлику. Покладіть смужку, зверху на неї паличку під кутом приблизно 45 градусів. Починайте накручувати смужку з газети на паличку періодично змащуючи її клеєм ПВА. Коли накрутите папір повністю, паличку витягнете, трубочки залиште, щоб просохли.

Фарбування трубочок

Коли трубочки повністю висохнуть, можна приступати безпосередньо до виготовлення речі і пофарбувати вже готову, або ж зробити це заздалегідь. Найкраще попередньо пофарбувати трубочки, якщо ви збираєтеся виготовити різнобарвне виріб. Підійде будь-яка фарба: акрилова, гуаш, морилка.
Дуже зручно використовувати для цієї мети балончик з фарбою. Щоб трубочки фарбувати повністю, потрібно буде нанести на них кілька шарів, причому кожен попередній повинен повністю просохнути.
Для отримання потрібного кольору, можна змішати фарби різних відтінків або використовувати колер. Однак вироби, пофарбовані цими фарбами, бояться води, тому їх не можна протирати вологою ганчірочкою і тим більше мити. Якщо ви хочете додати особливу міцність речі, сплетеної з газетних трубочок, покрийте готовий виріб декількома шарами лаку.

Плетіння з газетних трубочок

Тепер приступайте безпосередньо до виготовлення речі. Складіть 2 трубочки хрест-навхрест, якщо виріб велике, складіть по 2 трубочки разом і покладіть їх хрест-навхрест (це додасть додаткову міцність основи). Потім додайте ще 2 трубочки, між ними повинен вийти кут в 45 градусів.
Принцип плетіння з газетних трубочок такий же, як і при плетінні корзин із прутів.
Тепер візьміть ще одну трубочку з газети (вона буде робочою) і починайте обплітати підставу. Одну оплете зверху, наступну - знизу, чергуйте так до кінця ряду. Промажьте трубочку клеєм ПВА і продовжуйте плести наступні ряди. Якщо трубочка закінчується, промажьте її край всередині клеєм і вставте в неї наступну. Почекайте, коли клей висохне, і продовжуйте плесті.Чтоби зробити бортики, трубочки основи підніміть вгору і продовжуйте обплітати їх робочими до необхідної висоти. Що залишилися краю основи загніть і сховайте в плетиво, зайве відріжте. За таким принципом можна виготовити різноманітні кошики, скриньки для прикрас, хлібниці, обплести пляшку з-під шампанського чи вина і багато іншого, в інтернеті багато майстер-класів з виготовлення штучок в цій техніці.