Як викурити ос.

Не тільки укусами і псуванням ягідних плодів загрожує обернуться сусідство на дачній ділянці з осами. Оси, мають гарні «будівельні» навички, а тому здатні спорудити вулик там, де це необхідно їм, причому своє житло вони оберігають краще будь собаки. Можуть оселитися вони і в цегляній кладці стін, повільно руйнуючи її. Позбутися від непрошених сусідів непросто.
Інструкція
1
Серпень для дачників і садівників стає місяцем не тільки напруженої роботи по збору врожаю, а й посиленої боротьби з осами. Як правило, в спекотні літні місяці ос майже не помітно, вони мігрують протягом усього світлового дня і повертаються «на постій» в копітко споруджувані вулики, які не помітні доти, поки рій НЕ розростеться. Очікувати появи осиного сімейства варто тим садівникам, які вирішили розбити виноградники. Оси люблять виноградні ягоди, а тому прилетять на запах. Залучать ос і кущі малини, а також велика кількість смородини. Яблука та груші самі по собі комах не цікавлять, але от якщо садівник не забере їх вчасно і плоди тріснуть, рій прибуде протягом пари діб. Причому оси мають особливість запам'ятовувати місцезнаходження їжі, і навіть якщо цього року ви не побачите проблеми з роєм, то в наступному він обов'язково прилетить і, повірте, залишиться.
2
Щоб оси НЕ облюбували ваш сад, накривайте чагарники і плодові дерева під час дозрівання плодів марлевими сітками, ставте вітряки - конструкції, які будуть майоріти за вітром і відлякувати комах.
3
Найчастіше оси селяться на даху, горищі або на верандах. Виявити гніздо можна по звуку, а якщо воно розрослося (рій великий), то і побачити неозброєним оком. Зазвичай будуються гнізда в верхньому або нижньому куті там, де є хороший приплив повітря, але немає протягу. Яскраве світло осам не потрібен, тому гніздо буде в тіні, або під чимось приховано. Гніздо має ніжку, це щось на зразок спресованих сот, на ніжці, збільшуючись до форми кулі, будується будинок: мільйони закупорених сот.
4
Найнебезпечніше час для боротьби з осами - осінь. Саме восени самки ос надзвичайно агресивні, вони встають на захист гнізда, а тому навіть наближатися до знайденого рою не варто. Запам'ятайте, де ви знайшли гніздо, і залиште його до весни. Ранньою весною, бажано ще по снігу, просто зріжте гніздо біля основи і спаліть. Цю ж операцію можна виконати і пізньою осінню, але тоді для безпеки накрийте попередньо гніздо щільною тканиною так, щоб напівсонні оси не змогли вибратися і покусати кривдника.
5
Ос, що оселилися в цегляній кладці, можна труїти розчином з актеллика та циперметрину, розлучених по 5 мілілітрів в 10 літрах води. Обробляти стіни стоїть пізнім вечором, бажано надіти рукавички. Користуйтеся розпилювачами. Якщо є можливість чимось замазати оброблені отвори від осиних ходів, зробіть це. Ефект буде істотно вище. Відомий препарат «Фумитокс» і його аналоги осам не страшні. Використовуйте хімікати, на кшталт «Орріво», «Актеллік», «амбуш», «Фуфанол», «Сіпаз», «Карбофос».
Зверніть увагу
Вважається, що оси значно менш небезпечні, коли їдять, ніж коли будують вулик, а тому простіше не допустити їх на ділянку, ніж боротися з «сімейством».