Особливості вирощування настурції.

Назва квітки - настурція - прийшло з латинської мови, що в перекладі означає «трофей». Оскільки батьківщиною рослини є Південна і Центральна Америка, настурція дуже теплолюбна, але невибаглива, вона чудово розвивається і квітне і в нашій широті.

Посадка настурції

Настурція дуже погано переносить пересадку. Тому рослину необхідно висаджувати відразу ж на постійне місце. Насіння садять прямо в грунт в середині травня, коли грунт вже досить прогрілася. Для цього потрібно зробити невелику лунку приблизно 5 см в глибину, покласти туди 2-3 насінини і засипати пухкої родючим грунтом. Відстань між лунками повинно бути не менше 25-30 см, так як настурція дуже сильно розростається.
Прекрасними сусідами для настурції стануть петунія, чорнобривці, однорічні або карликові жоржини. Але, підбираючи рослини для композиції, врахуйте, що вона дуже сильно розростається і може заглушити ріст інших кольорів.
Настурция, посаджена таким способом, зацвіте в кінці липня - початку серпня. Однак цілком можливо отримати і більш раннє цвітіння. Для цього потрібно вирощувати квітку через розсаду. Як цього добитися, адже рослина практично не переносить пересадку? Використовуйте торф'яні горщики. Посійте насіння в кінці квітня по 3 штуки в кожен горщик, а на початку червня разом з ним висадіть квітка на постійне місце.
Красолю вирощують не тільки як красивоцветущєє рослина, але і як лікарський. Відвари з настурції допоможуть при авітамінозі, хронічному бронхіті, недокрів'ї та інших захворюваннях.

Догляд за красолею

Для пишного росту і цвітіння підберіть настурції гарне місце. Рослина світлолюбна, але переносить і легку півтінь. Засухи квітка не любить, але і не переносить застою вологи. За відсутності дощів поливайте рослину регулярно, після того як грунт висохне. Під час цвітіння полив слід скоротити, він буде необхідний тільки лише в разі повного пересихання субстрату.
Практично всі частини рослини можна використовувати в їжу. З листя, бутонів і квітів виходить пікантний салат. А з недозрілих насіння можна зробити відмінну приправу - каперси.
Настурція добре росте на помірно родючих ґрунтах, тому в підгодівлі практично не потребує. При зайвому внесення добрив настурція нарощує листя, а її цвітіння, навпаки, пріостанавлівается.Настурція - чудове прикраса для балконів. Коріння рослини невеликі і знаходяться близько до поверхні грунту, тому вона чудово росте в горщиках. Покладіть на дно дренаж, потім насипте звичайну садову грунт і висадіть насіння по 3 штуки в один горщик. Вже через тиждень з'являться сходи, а через місяць настурція порадує прекрасними яскравими сонячними квітками.