Як захистити полуницю від птахів.

Ароматні ягоди полуниці - улюблені ласощі для ненажерливих птахів: ці «хижачки» раз у раз норовлять погосподарювати на полуничних плантаціях. На щастя, є чимало перевірених часом способів захистити смачний врожай від пернатих.
Вам знадобиться
  • - аудіозаписи;
  • - аудіо- та відеокасети або новорічна мішура;
  • - кілочки;
  • - молоток;
  • - волосінь;
  • - CD-диски;
  • - цвяхи;
  • - сітка;
  • - кіт.
Інструкція
1
Купуйте аудіозапис, на якому записані крики хижих птахів, наприклад, сови або яструба, а також крики родичів шкідників, що попереджають пернатих про небезпеку, і регулярно програвайте її. За допомогою таких аудіозаписів ви зможете відлякувати з полуничною плантації не тільки птахів, але і гризунів. Але цей ефективний метод боротьби з шкідниками має істотний недолік: його краще не використовувати в населеному пункті, оскільки малоприємні гучні звуки навряд чи припадуть до душі живуть поруч з вами сусідам.
2
Вбийте кілочки (приблизно метр заввишки) по периметру полуничною плантації. Бажано, щоб відстань між рядом стоять кілочками становила не менше 50 см. Натягніть на них волосінь і закріпіть на ній новорічну мішуру або ж порізану на 20-25 см шматочки касетну стрічку. Під впливом яскравого сонячного світла «павутина» буде сліпуче блищати, а при найменшому русі повітря почне ворушитися: все це дуже сильно відлякує пернатих.
3
На кожній грядці полуниці вбийте по кілька кілочок. Просмикніть волосінь в старі CD-диски і розвісьте їх на кілочках. Переливаючись на сонці і коливаючись на вітрі, диски будуть створювати видимість руху на ділянці і відлякувати птахів-шкідників.
4
По периметру полуничною плантації встановіть кілочки висотою 50-60 см і в кожен з них зверху вбийте цвях. Постеліть зверху металеву або пластикову сітку і закріпіть її за допомогою вбитих заздалегідь цвяшків. Така споруда надійно захистить урожай полуниці від ненажерливих сорок і дроздів.
5
Заведіть на дачі кота, а то краще й двох. Присутність такого хижака на присадибній ділянці назавжди відіб'є бажання у пернатих красти полуницю з грядок.
Зверніть увагу
Не використовуйте для відлякування птахів хімічні засоби: це може зіпсувати урожай і нашкодити вашому здоров'ю.
Корисна порада
Опудало малоефективно в боротьбі з ненажерливими птахами: вже дуже скоро вони перетворять його на місце для відпочинку перед смачним обідом.