Пілатес для схуднення.

Серед різноманітних видів фізичних навантажень, що допомагають розпрощатися із зайвими кілограмами, особливою популярністю користуються вправи пілатес. Ця оздоровча методика унікальна і не має протипоказань до застосування, а тому підходить людям у віці і при будь-якому стані здоров'я.

Історія появи

Базова система вправ була розроблена Йозефом пілатесом майже століття тому в якості відновлювальної фізкультури для лікування поранених солдатів, при цьому дієвість методики автор випробував на собі, не відрізняючись міцним здоров'ям до початку тренувань. Доктор Пілатес прожив довге життя, зберігши здоров'я і міцну, підтягнуту фігуру до самої старості.
Те, що вправи допомагають не тільки зміцнити м'язовий корсет, але ще і схуднути, було з'ясовано вже в процесі занять.

Принцип дії вправ

Пілатес ефективний тим, що дозволяє не тільки схуднути, але й одночасно задіяти практично всі м'язи, в тому числі й ті, які важко опрацювати іншими видами вправ . У даному комплексі немає інтенсивних фізичних або аеробних навантажень, так як в більшій мірі виконуються вправи схожі з йогою, а не із заняттями шейпінгом. Важко вважати пілатес для схуднення, відеоуроки якого користуються великим попитом по всьому світу, універсальним засобом, але в тому, що ці вправи підтягують фігуру, немає сумнівів.
Для більш успішного результату все-таки варто поєднувати пілатес з кардионагрузками, якщо стан здоров'я дозволяє.

Найбільш відомі вправи пілатес

СотняЕто вправу по своєму вихідного положення схоже з підйомами корпусу при тренуванні м'язів преса. Лежачи на спині необхідно підняти ноги і зігнути їх під прямим кутом до підлоги, після чого відірвати лопатки від підлоги, підтягнути тулуб до ніг, напружуючи м'язи преса, і завмерти в такому положенні. Одночасно з цим руки потрібно витягнути уздовж тіла і виконувати ними хлопки по повітрю. ПланкаЕто вправа для початківців не підійде, тому що вимагає фізичної підготовки. Для його виконання потрібно лягти на бік, після чого відірвати верхню частину тулуба від підлоги, впираючись на пальці рук так, щоб воно утворило рівну лінію. Утримати рівновагу при такому тренуванні дуже важко, тому напружується все тіло. Чим довше утримується дане положення тіла, тим вище рівень фізичної подготовкі.Крест-накрестЕто класичний підйом корпусу вгору з положення лежачи, коли ліктем правої руки необхідно дотягнутися до коліна лівої ноги, потім помінятися. Кількість підходів залежить від особистої підготовки, але рекомендується робити не менше трьох циклів хоча б по 15-20 вправ у кожному. Виконуючи дану вправу регулярно, можна не тільки скинути вагу, але і зробити верхню частину преса ідеальною.