Користь ранкової гімнастики.

Ранкова гімнастика підходить для людей будь-якого віку та рівня фізичної підготовки. Вправи, що входять в комплекси такої зарядки, дуже прості, корисні й ефективні. Зробивши ранкову гімнастику частиною свого розпорядку дня, ви зможете підтримувати себе в бадьорому і працездатному стані протягом довгого часу.

Для чого потрібна ранкова гімнастика

Ранкова гімнастика включає в себе спеціальні комплекси вправ, які виконують вранці, відразу після пробудження. Мета такої зарядки - підвищити життєвий тонус і підготувати організм до майбутніх фізичних навантажень, швидко включитися в звичайну діяльність. Комплекси гімнастичних вправ, що розробляються фахівцями, ідеально підходять як для зовсім юних школярів, так і для літніх людей, як для чоловіків, так і для женщін.Гімнастіка в ранкові години дає можливість підтримувати організм в працездатному стані, нормалізувати здоров'я і знайти бадьорість. Щоб виконання вправ було максимально ефективним, до гімнастики слід приступати в спокійному стані. Найкраще робити ранкову гімнастику на вулиці, де є свіже повітря, або в провітрюваному приміщенні. Одяг та взуття повинні бути зручними і не утрудняти рухів.
При виконанні вправ важливо правильно дихати, порівнюючи ритм вдихів і видихів з виконуваними рухами.
Закінчувати гімнастику краще всього водними процедурами: прийняти душ або хоча б зробити обтирання вологим рушником. Щоб уникнути можливих перевантажень, в ході виконання комплексу потрібно стежити за своїм самопочуттям, контролювати пульс. При ознаках настання перевтоми слід припинити виконання вправ, замінивши їх легкої ходьбою. Щоб організм не звикав до одних і тих же рухам, бажано час від часу міняти комплекси вправ.

Ранкова гімнастика для душі і тіла

Ранкова гімнастика корисна в багатьох відносинах. Вона надає благотворний вплив як на організм в цілому, так і на окремі його органи і системи. За допомогою виконуваних з ранку вправ ви зможете виробити відмінну поставу, розвинете м'язові волокна, приведете в норму дихальну і нервову системи. Зарядка сприяє поліпшенню діяльності серця і судин і в цілому активізує весь організм.Делать гімнастику необхідно саме в ранкові години. Після сну людина зовсім не готовий до тих навантажень, які чекають його протягом дня. Вночі рух крові в судинах сповільнюється, знижується ритм серцебиття. Ця загальмованість зачіпає і нервову систему, знижуючи швидкість реакції і розумову діяльність.
Заряд енергії, який надає організму ранкова гімнастика, дозволяє швидко і ефективно привести організм в робочий стан.
Якщо виключити гімнастику з денного розпорядку, то відновлення організму і приведення його в норму може затягнутися на кілька годин. Іншими словами, без зарядки ви всю першу половину робочого дня будете відчувати млявість, сонливість і апатію. Навіть після нетривалої півгодинної ранкової гімнастики ви вже до сніданку будете не тільки відчувати себе в бадьорості, але й зможете похвалитися хорошим настроєм.