Як і коли друкують гроші.

Людство так давно ввело в обіг гроші, що, здається, вони були завжди. Однак багато століть тому, в умовах натурального обміну, людям стало важко зрівнювати попит і пропозиція, так з'явилися гроші.
Інструкція
1
У міру зростання товарів виробництва і населення бартер став майже неможливий. Тоді-то і придумали гроші, які стали виконувати роль тимчасового посередника при будь-якій угоді. Щоб ця система запрацювала, всі її учасники повинні були повірити в значущість грошей. Ціна будь-якого товару стала вимірюватися золотом і сріблом. У царській Росії до 1914 року кожен рубль був підтверджений мірою золота. Безконтрольна емісія поступово витіснила золото з рубля. У сучасному світі золотий запас вже давно не в змозі забезпечувати всі потреби державного бюджету. Цю функцію виконують так звані кредитні паперові гроші, що стали прабатьками грошей «електронних».
2
Розвиток нових гілок економіки змушує державу постійно вводити додаткові кошти в оборот. Деякий випередження грошової маси (суми всіх готівкових та безготівкових грошей у державі) щодо ВВП (внутрішнього валового продукту) створює невеликий фінансовий резерв і стимулює розвиток економіки, якщо при цьому знижувати ціни і ставки.
3
Згідно кількісної теорії грошей, підтвердженої на практиці, збільшення грошової маси призводить до зростання цін, а не економіки. Таким чином, гроші, не підкріплені товаром, тягнуть збільшення цін і зниження прожиткового мінімуму. У Росії ця штучна інфляція регулюється Центробанком шляхом стримування грошової маси (випуск грошей під приплив валюти) і підвищенням оподаткування громадян. Рівновага на фінансовому ринку можливо при зрівноважуванні грошового попиту (запитів населення) і пропозиції (можливостей банків).
4
Гроші друкуються за держзамовленням на фабриках Держзнаку, куди входить монетний двір, паперові та друковані фабрики. Висока якість паперу забезпечує підвищену міцність (запобігання розриву, зламу) і зносостійкість (захист від стирання і вигорання) майбутніх купюр. Застосовується кілька видів друку: офсетний (створення гідрофільних і гідрофобних плівок), орловський (особливий цветопереход), висока (створення бортиків), металографічна (створення поглиблень).
5
Захист від підробок забезпечують водяні знаки, спеціальні позначки (волокна, видимі в діапазоні інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювання), металізовані і кольорові нитки.