Скандинавська ходьба з палицями: правила і користь.

Серед безлічі аматорських видів спорту скандинавська ходьба виділяється своєрідністю. Суть такої ходьби полягає в піших подорожах з використанням спеціальних палиць, з вигляду нагадують лижні. Цей порівняно новий вид спорту швидко став популярним і широко поширюється серед тих, хто прагне вести здоровий спосіб життя.

Скандинавська ходьба в європейській культурі

Скандинавська ходьба, яка називається ще нордичної або фінської ходьбою, як самостійного виду аматорського спорту офіційно виникла півтора десятка років тому. Ідея поєднати піші переходи з опорою на палиці прийшла в голову фінським лижникам, які використовували при пересуванні традиційний лижний інвентар.
З'ясувалося, що літні тренування, що імітують ходьбу на лижах, істотно підвищують результати спортсменів під час проведення зимових змагань.
Ініціативу професійних спортсменів швидко підхопили любителі оздоровчої ходьби. Скандинавська або нордична ходьба швидко стала поширюватися по Скандинавії і країнам Європи. Особливу популярність цей прикладний вид спорту завоював в Німеччині, де з'явилися спеціальні траси для такої ходьби.Сегодня назву «скандинавська ходьба» запатентовано, розроблені універсальні посібники з цього виду пересування. Удосконалення лижних палиць, які тепер зручно утримувати в руці, створення спеціальних тренажерів і інші винаходи дали новий поштовх розвитку ходьби з палицями. Повсюдно організуються секції та клуби любителів цього виду спорту.

Користь скандинавської ходьби

Дослідження німецьких учених виявили високий оздоровчий потенціал скандинавської ходьби. При пересуванні з опорою на палиці відмінно тренуються м'язи рук, плечового пояса і верхньої частини спини, тоді як при звичайній ходьбі або при бігу ці групи м'язів майже не задіяні. Спираючись на палиці, спортсмен зменшує навантаження на ноги, тазостегнові і колінні суглоби. Це дозволяє рекомендувати скандинавську ходьбу тим, хто страждає захворюваннями суглобів та опорно-рухового аппарата.Прі ходьбі з палицями задіюються майже всі основні групи м'язів, що дозволяє спалювати не менш калорій, ніж, наприклад, при заняттях боксом або виконанні вправ на тренажерах. Саме тому скандинавська ходьба рекомендована тим, хто має схильність до повноти і хоче швидко похудеть.Регулярние тренування розвивають координацію рухів і відчуття рівноваги, а також помітно покращують поставу. На відміну від пересування на лижах по снігу, тут вам не доведеться часто падати. Скандинавська ходьба вносить в піші тренування комфорт, навіть якщо ви піднімаєтеся в гору. Така ходьба універсальна і підходить людям різного віку і рівня підготовленості.
Протипоказаннями до цього виду фізичної активності можуть служити лише гострі інфекційні захворювання або загострення хронічних недуг.

Техніка скандинавської ходьби

Скандинавська ходьба має свої правила і технічні прийоми. З боку вона дуже нагадує традиційну ходьбу. Руки, ноги і корпус переміщаються синхронно і вільно. Під час пересування рекомендується ставити ногу на п'яту, а потім переносити вагу тіла на носок. Рухи повинні бути плавними, не слід смикати кінцівками і здійснювати ривки палкамі.Перед початком руху одну з рук злегка згинають у лікті і трохи витягують вперед. Палка при цьому повинна перебувати під деяким кутом до землі. Зігнуту в лікті другу руку треба тримати на рівні тазостегнового суглоба, спрямовуючи палицю назад. Якщо ви проводите заняття в групі, дотримуйтесь заходів безпеки і витримуйте дистанцію, щоб загостреною палицею не завдати травму іншим спортсменам.Важно вибрати правильний темп ходьби. Пересування з палицями повинно бути більш інтенсивним, ніж звичайна ходьба. Ширину кроку буде визначати амплітуда рухів. Слідкуйте за тим, щоб навантаження на опорно-руховий апарат і верхній відділ хребта не була надмірною. Як тільки ви зрозумієте, що почали задихатися, зробіть зупинку і відпочиньте. Після паузи рух можна продовжити, знизивши темп.Возможни різні варіанти техніки кроків. Бажано чергувати швидку і повільну ходьбу, дрібний і широкий крок. Привчіть організм працювати в імпульсному режимі, чергуючи різну інтенсивність навантаження. При ходьбі намагайтеся ставити ногу на грунт твердо, але не прішлепивать. Техніка ходьби в чому визначається тим, наскільки вірно по росту підібрані палиці. Якщо вони занадто довгі, можливо їх доведеться скорочувати. Правильно підібраний інвентар промислового комплексу зроблять ваше пішу подорож не тільки корисним, але і комфортним.