Вибір електролобзика.

Електричний лобзик - один з найпопулярніших ручних інструментів. З його допомогою можна виконувати поперечну, подовжню і фігурну різання різних листових матеріалів. Цей пристрій цінується як домашніми майстрами, так і професіоналами за простоту використання та його універсальні можливості.

Побутовий або професійний

Побутові електролобзики мають невеликий робочий ресурс, малу потужність і досить обмежений набір додаткових функцій. Як правило, такі моделі підходять для різання сталевих виробів завтовшки до 0,4 см, дерева - до 7 см. Сумарний час, рекомендований для використання побутового інструменту, становить близько 20 годин на місяць. Зрозуміло, побутові моделі в порівнянні з професійними мають меншу вартість. До професійних електролобзик пред'являються більш високі вимоги, оскільки вони повинні витримувати серйозні навантаження, бути максимально зручними і мати високу продуктивність. Професійний інструмент може різати сталь товщиною до 1 см, алюміній - до 2 см і деревину - до 8-14 см. Його вартість в чому залежить від потужності, наявності додаткових функцій і популярності бренду.

Додаткові функції

Вибираючи електролобзик , зверніть увагу на ручку інструменту. Вона може бути грибообразной або скобоподібні. Це ніяк не відбивається на якості роботи, проте інструментом з грибообразной ручкою зручніше працювати на похилій площині, а використання лобзика зі скобоподібні ручкою зробить лінію різу добре проглядається.
Пилки можуть кріпитися притискним пристроєм або гвинтами. Перша система більш зручна, оскільки дозволяє швидко змінювати полотна без використання спеціальних інструментів.
У більшості сучасних моделей електролобзиків присутній маятниковий механізм . Він повідомляє сопілці руху по горизонталі і допомагає здійснювати розріз матеріалу виключно при русі вгору. Ця функція продовжує термін експлуатації пилки, робить роботу більш продуктивною, але при цьому не в кращу сторону може вплинути на якість різу. Тому коли виникає необхідність отримати чистової рез, цю функцію краще відключати. Також немає необхідності використовувати маятниковий рух при роботі з твердими породами деревини і листової сталью.Еще одна корисна функція для роботи з різними матеріалами - регулювання частоти ходу. В одних пристроях цей параметр встановлюється безпосередньо перед включенням, в інших - регулюється за допомогою посиленого натискання на кнопку пуску. Збільшення частоти ходу підвищує продуктивність, однак сприяє швидкого зношування полотна.Еслі вам належить працювати при слабкому освітленні, необхідно звернути увагу на таку функцію, як підсвічування робочої зони, і купити інструмент з вбудованою лампою.
Щоб інструмент добре працював, регулярно змащуйте механізми і утримуйте його в чистоті. При проведенні робіт дотримуйтесь інструкції виробника.
Для забезпечення чистоти на робочому місці деякі моделі оснащуються патрубком, за допомогою якого інструмент під'єднується до пилососа. Дрібна стружка і пил будуть витягатися пилососом, звільняючи робочу зону і покращуючи видимість різу.