Як знайти контакт з людьми.

Спілкування з оточуючими становить важливу частину суспільного життя. Вміння знаходити контакт з людьми - справжнє мистецтво, але при бажанні ви можете оволодіти ним, якщо будете враховувати основні правила спілкування.
Інструкція
1
Знайдіть точки дотику з людиною. Якщо ваш співрозмовник побачить, що є щось, що об'єднує вас, він підсвідомо почне сприймати вас за свого, перестане ставитися до вас з недовірою, і вам буде легше встановити з ним контакт.
2
Цікавтеся співрозмовником, робіть це щиро. Повірте, що в кожному особистість є щось, гідне уваги. Вам потрібно навчитися дізнаватися, що саме. Якщо перед вами незнайома людина, зробити це з ходу складно. Визначте для себе цікаву деталь у вигляді співрозмовника і зосередьтеся на ній. Задавайте питання людині про нього і його життя і уважно слухайте його відповіді.
3
Будьте тактовні. Думайте, що говорите. Уникайте обговорення тих тем, які можуть виявитися болючим питанням для людини. До таких предметів відносяться, наприклад, здоров'я, гроші, релігія.
4
Робіть компліменти. Вибирайте нетривіальні приводи для похвали і будьте щирі. В іншому випадку, ваш комплімент здасться надуманим і несправжнім. Похваліть цікавий аксесуар у зовнішності людини, якесь його вміння або вдало вибраний парфум.
5
Проявляйте повагу до людей. Цінуйте їх час, не запізнюйтесь на зустріч. Виконуйте власні обіцянки, будьте господарем своїх слів. Щоб люди до вас потягнулися, ви повинні створювати враження не тільки приємного, але й надійну людину.
6
Ставте себе нарівні з співрозмовником. Позиція знизу може виглядати як грубий підлабузництво, а позиція зверху зробить спілкування з вами некомфортним. Зарозумілому циніку, який відчуває себе краще за інших, як і підлиза, буде складно встановити міцний, довготривалий контакт з людиною.
7
Не сперечайтеся зі співрозмовником. Поважайте його точку зору. Якщо вам необхідно донести протилежну думку, робіть це виключно м'яко і ввічливо. Використовуйте факти в якості аргументації, щоб ваші заперечення не були голослівними.
8
Ні перебивайте людини. Йому напевно буде неприємно втратити законну можливість висловити свою точку зору. Чи не договорюйте кінець фрази за людину, якщо тільки він поглядом не вимагає вас допомогти. Інакше може скластися враження, що ви вважаєте себе найрозумнішим. Повірте, ваш співрозмовник в змозі сам зібратися з думками і висловити свою думку.
9
Будьте обережні з гумором. Не варто навіть жартома обговорювати співрозмовника. Він може образитися, засмутитися або сприйняти ваш, начебто безневинний, випад як вираження агресії. Відточуйте своє почуття гумору поряд з тим людьми, в чиїй реакції ви точно впевнені.
Чому одні люди, не докладаючи ніяких зусиль, легко знаходять спільну мову з оточуючими, а інші, як не намагаються, не можуть зблизитися ні з ким? Це питання часто терзає тих, хто не вміє сходитися з людьми . Однак цю проблему взаємин цілком можна вирішити, якщо слідувати певним прийомам.
Інструкція
1
Пошукайте в собі причину, по якій вам складно сходитися з оточуючими вас людьми . Для цього можна звернутися до психолога або провести самоаналіз. Якості, які сприяють знаходженню спільної мови з людьми : комунікабельність, красномовство, здатність співпереживати і розуміти інших. І навпаки, зайві самовпевненість і невпевненість негативно впливають на сприйняття особистості оточуючими. Відповідайте чесно, яких якостей в вас більше - позитивних чи негативних? І спробуйте змінити свою поведінку так, щоб стати привабливішими. Що для цього слід зробити?
2
По-перше, знаходите щось хороше в кожній людині, з якою ви спілкуєтеся. Для цього уявіть себе на місці співрозмовника і постарайтеся зрозуміти його почуття. Коли ви навчитеся бачити позитивні якості в будь-якій людині, вам буде легше спілкуватися, і ви будете вести себе більш природно.
3
По-друге, навчіться слухати оточуючих вас людей. Цей прийом спрацює обов'язково, адже кожному подобається проявляється до себе, улюбленого, інтерес. Ні в якому разі не переривайте співрозмовника, якщо він розповідає про себе. Будьте уважні, співпереживайте йому. Встановіть зоровий контакт - це завжди справляє гарне враження.
4
По-третє, постарайтеся демонструвати себе тільки з кращого боку. Не секрет, що в кожній людині присутні і позитивні, і негативні риси. Якщо ви хочете навчитися сходитися з людьми , показуйте їм тільки своє краще «я».
5
Підтримуйте співрозмовника, якщо він розповідає вам про свої плани та мрії. Навіть якщо ідеї абсурдні, не кажіть йому цього. Обов'язково підкресліть ваші спільні погляди та інтереси. Поговоріть, в ході розмови людина може поміняти свою думку і буде вам вдячний.
6
Ніколи не зліться на кого-небудь занадто довго. Це почуття знищує все хороше і коли воно піде, ви будете почувати себе спустошеним і нещасним. Зате схвалення висловлюйте якомога щире. Жінкам частіше говорите компліменти, чоловіків хваліть за ідеї і вчинки. Позитивні емоції обов'язково посприяють вашому зближенню. Тільки пам'ятайте, якщо похвала або комплімент вийдуть нещирими, то це справить вкрай негативне враження і зведе нанівець всі ваші зусилля.
7
Постарайтеся в спілкуванні уникати як скарг на життя, так і запевнень, що у вас все відмінно. Обидві ці позиції викликають негативне враження. На запитання «як справи?» Краще пожартуйте. Але якщо хтось при вас займається самобичуванням, не погоджуйтеся з ним, а підтримайте і заспокойте. Якщо під час спілкування раптом назріє конфлікт, не ігноруйте його, а постарайтеся знайти причину і усунути її. Визнайте, що ви допустили помилку і вас стануть поважати.
8
І останнє, завжди будьте ввічливі і доброзичливі, навіть тоді, коли це складно зробити, і ви в будь-якій ситуації зможете зійтися з людьми . А паличкою-виручалочкою в багатьох непростих обставинах може послужити гумор.