Як поводитися, якщо дитина агресивний.

Ще вчора доброзичливий і ласкавий, малюк в одну мить став іншим. Наполягає на своєму і не рахується з чужою думкою. Що це? Спосіб виразити себе, свою правоту і незалежність чи щось інше? Необхідно виявити причини дитячої агресії. Зрозуміти, як з нею боротися, як поводитися. Розібратися в ситуації повинен батько, самостійно або за допомогою вірних рад.
Інструкція
1
У першу чергу, слід звернути увагу на соціальну сторону дитячої агресії, а саме: побутові умови сім'ї, статус батьків, відносини старших членів сім'ї один до одного і до дітей, шкідливі звички і залежності рідних.
2
Як правило, саме бажання бути зрозумілим, потрібним рухає дітьми. Коли ж у відповідь на свої потреби дитина зустрічає байдужість, відсутність інтересу до себе, до своїх потреб, назріває конфлікт. Ці моменти можуть впливати на психічне здоров'я дитини і викликати дитячу агресію.
3
Якийсь час батьки можуть не звертати уваги на злість дитини, її лють, вважаючи, що така поведінка допустимо в молодшому віці. Потім начитають бути тривогу, коли дитина переступає межу дозволеності, коли на зміну капризам приходить захист своїх інтересів кулаками. Поступившись дитині, що знаходиться в нападі агресії, батьки тим самим дають зрозуміти - ця модель поведінки працює і приносить бажаний малюкові результат.
4
Покарання ж дитину за агресію лише на час заспокоїть його. До складності спілкування додасться образа за покарання, що ще більше озлобить малюка, змусить його діяти всупереч порадам батьків. Замкнена всередині лють може проявитися в будь-якому іншому вигляді: образливі прізвиська одноліткам у дворі, злість на самого себе, ненависть до живуть в його родині людям. Ігнорувати напади агресії, як і загострювати на ній увагу-пасивна форма спілкування з малюком.
5
Важливо пояснити дитині несхвалення його вчинків і поведінки. Навчити, як знайти вихід для агресії, як позбавлятися від накопиченого роздратування. Допомогти виражати почуття, не пригнічуючи їх у собі, і показати, як використовувати енергію для мирних справ. Хвалити за успіхи і прояв своїх талантів.
6
І найголовніше для батьків - це любити свою дитину, бути йому другом, помічником і наставником.