Причини і симптоми рожевого лишаю.

На жаль, сучасна медицина розгадала не всі існуючі сьогодні хвороби. До таких не до кінця дослідженим захворювань відноситься рожевий лишай - річ безпечна, але в той же час не дуже естетична і приємна. Такий лишай швидко поширюється по всьому тілу, але проходить самостійно через час.

Причини рожевого лишаю

Рожевий лишай - захворювання шкіри, що виражається в округлих червонуватих плямах по всьому тілу. В даний час точні причини цієї хвороби не встановлені. Однак фахівці схиляються до думки, що потрапляння вірусу рожевого лишаю і розвиток його в організмі людини безпосередньо пов'язане з ослабленим імунітетом. Він може розвинутися після важких інфекційних захворювань, впливу на людину шкідливих факторів або навіть банального переохолодження, якщо організм людини сильно ослаблений.
Рожевий лишай також іменують хворобою Жибера - французького лікаря, який перший описав дане захворювання.
Також поки невідомо, чи є рожевий лишай заразним захворюванням чи ні. Прихильники першої версії схиляються до того, що зараження їм може відбутися не тільки через прямий контакт з хворим, а й через різні предмети особистої гігієни - гребінці, рушники і так далі. Найчастіше зараження рожевим позбавляємо відбувається в затхлій міжсезоння, коли імунітет людини послаблюється.
Було відмічено, що більшою мірою схильні до цього захворювання люди у віці від 10 до 40 років.

Симптоми рожевого лишаю

Головним симптомом такого захворювання вважається поява на тілі круглого або овального плями рожевого кольору, яке має грубуватий лущиться центр. Як правило, воно з'являється в області грудей і має діаметр від 2 до 5 см. Фахівці називають його «материнської» бляшкою, так як через день або два після її появи по тілу починають поширюватися схожі плями. Відтінок «діток» може бути різний - від червонуватого до жовтувато-рожевого. Чаші всього бляшки рожевого лишаю утворюються на грудях, плечах, шиї, стегнах і животі, дуже рідко - на обличчі. Краю цяток рожевого лишаю гладкі, а центр, навпаки, шорсткий. Деякі бляшки можуть бути незначно підняті над загальним рівнем шкірного покрова.Дополнітельнимі симптомами рожевого лишаю можуть бути збільшені шийні і підщелепні лімфовузли, а в окремих випадках - невелике підвищення температури тіла. Рожевий лишай не доставляє сильних неприємних відчуттів, проте може викликати невеликий шкірний свербіж. У деяких хворих з часом відзначається збільшення розмірів пятен.Как правило, рожевий лишай самостійно проходить через 2-3 тижні, коли організм починає виробляти імунітет проти нього. Після цього на місці бляшок залишається пігментація, яка також самостійно проходить через місяць. На думку лікарів, лікування хворих, заражених рожевим позбавляємо, не потрібно. При сильному свербінні лікар може виписати антигістамінний засіб. У дуже рідкісних випадках рожевий лишай може перейти в ускладнену форму, але це трапляється лише при попаданні в ранки бактеріальної інфекції.