Вибір ящика для інструментів: на що звернути увагу ?

Для дбайливого зберігання різних інструментів, їх захисту від пошкодження і зручного транспортування необхідний спеціальний ящик. Таке сховище підходить не тільки для оснащення робочих ремонтно-будівельних бригад, воно незамінне і для домашніх майстрів в побутовому використанні. Крім інструменту, в зручному ящику можна зберігати предмети, призначені для проведення відпочинку і дозвілля, наприклад, мисливських аксесуарів і рибальських снастей.

Види ящиків

Традиційно ящики, в яких можна зберігати інструмент, є прямокутні контейнери з відсіками, стійким дном, торцевими стінками і підйомної кришкою, розраховані для різних інструментів середніх розмірів. Однак сучасний асортимент боксів на ринку ручного інструменту складено з ряду різних модифікацій, відмінних від класичного опису. Ящики-кейси виглядають як невеликі валізки, найчастіше вони виконані в раскідной конструкції. Внутрішні стінки таких кейсів зазвичай забезпечені держателями, спеціальними органайзерами або закриваються відсіками для гайкових ключів, викруток та інших ручних інструментів. Вбудовані відсіки і органайзери найчастіше мають знімні перегородки, завдяки яким можна видозмінювати внутрішній простір ящика. Для зручного транспортування на верхньому торці кейса мається ручка.Складной ящик для зберігання інструменту в складеному вигляді дозволяє заощадити до 70% простору. Конструкція відсіків і стінок такого сховища дозволяє компактно збирати або демонтувати їх. Це робить складаний ящик максимально зручним для зберігання та перевезення.
При виборі боксу важливо звернути увагу на щільність прилягання кришки, надійність петель і справність замків.
Особливістю конструкції ящиків-контейнерів трапецієподібної або прямокутної форми є те, що дно і чотири стінки спаяні між собою, а верхня частина обладнана кришкою. Усередині контейнер розділений на відсіки з перегородками, які можуть бути як фіксованими, так і нефіксованими. Крім того тут присутні відділення для дрібних інструментів і різних деталей. Деякі моделі контейнерів забезпечені знімними лотками, які висуваються разом з кришкою, і колесами.

Матеріали для виготовлення ящика

Різні ящики згідно призначення виготовляють з різних матеріалів. Перевагою пластикових ящиків є те, що вони досить легкі, і за рахунок цього зручні в перенесенні. Деякі моделі роблять з морозостійкого пластика, що сприяє додатковому захисті інструментів від різких перепадів температур.Ящікі з металу стійкі до пошкоджень, а оскільки більшість моделей виготовляють з алюмінію, це не заважає їм залишатися досить легкими. Такі металеві вироби зазвичай оцинковують або забарвлюють для захисту від корозії.
Стінки ящика повинні бути жорсткими і не деформуватися при повному завантаженні контейнера.
Ящики з деревини мають діелектричні властивостями. Крім того, ці бокси найбільш сухі, оскільки деревина вбирає вологу, не дозволяючи їй залишатися всередині. Це особливо важливо при зберіганні металевих інструментів, які схильні до корозії.