Водопровід і каналізація заміського будинку.

Сучасні заміські будинки за умовами проживання і комфорту давно вже не поступаються облаштованим міським квартирам. Але щоб забезпечити цей комфорт, їх господарям у необхідно змонтувати і підключити системи внутрішніх комунікацій і, в першу чергу, водопровід і каналізацію.

Системи водопостачання та каналізації

Водопровід - інженерна система, що складається із спеціального обладнання (насоси, накопичувальні резервуари, автоматика, фільтри) і трубопроводу, призначена для постачання приватного житлового будови водою. Каналізаційна система необхідна для того, щоб відвести з дому використану воду і продукти життєдіяльності, при необхідності забезпечивши первинне очищення надходять стоков.І водопровід, і каналізація можуть бути автономними або підключені до централізованої системи, що вимагає отримання та оформлення додаткових дозволів, але дозволяє скоротити витрати . Пристрій автономного водопостачання і каналізації таких дозволів не потрібно, але при здачі будинку в експлуатацію система каналізації буде перевірена на відповідність СНіПам та іншим технічним требованіям.Как інженерні системи, водопровід і каналізація мають багато спільного, обидві ці системи діляться на внутрішню і зовнішню частину. Якщо говорити про внутрішні мережах, потрібно розуміти: різниця полягає в тому, що для водопроводу точка входу підвідної труби в будинок є стартовою, а для каналізації точка виходу відвідної труби - конечной.Внутренняя система водопостачання заміського будинку складається з стартовою водомірних-роздавальної установки, системи труб для гарячого і холодного водопостачання, джерела гарячої води (нагрівач, котел або бойлер), підведень до точок водозаборів і споживачів (умивальники, раковини, ванни, унітази, пральні машинки, душі та ін.). Внутрішня система каналізації, крім труб, провідних від споживачів - унітазів, включає в себе каналізаційний стояк і місце виводу відвідної труби з строенія.Внешніе водопровідні мережі складаються з системи труб, що проходять поза будівлею, джерела водопостачання (свердловина або колодязь), насосної станції. Зовнішня каналізаційна система включає в себе відвідну трубу, септик або очисне спорудження, іноді до її складу також включається та насосне обладнання.

Проектування систем водопостачання і каналізації

Якщо будуть використовуватися не надто складні схеми, проектування систем водопостачання і каналізації для заміського будинку можна виконати і самостійно. Але в тому випадку, коли будинок призначений для постійного проживання, має кілька поверхів і розгалужену мережу, краще довірити створення проекту фахівцям. У разі найпростішої схеми, коли приміщення кухні і туалету розташовані поруч, можна використовувати один загальний каналізаційний стояк. Коли точки водозабору та споживання розташовуються на різних поверхах і в різних приміщеннях, може використовуватися складна схема з декількох стояків, що мають відводи у різні септікі.Перед проектуванням необхідно визначити джерело надходження в будинок води, замовити виконання інженерно-топографічного плану, з'ясувати тип грунту і рівня залягання грунтових вод. Відповідно до потреб вашої родини у воді, яку можна визначити за СНіПам, виберіть обладнання тієї потужності, яка зможе забезпечити ці потреби. Якщо напір води недостатній, в проекті необхідно передбачити використання насосів, що забезпечують її подачу.
При високому рівні ґрунтових вод можна встановити на ділянці локальну станцію глибокого очищення або септик накопичувального типу.

Монтаж системи трубопроводів

Роботи з внутрішнього монтажу водопровідної та каналізаційної системи починають після того, як буде завершено зведення стін і встановлено дах. При цьому водомірний вузол встановлюється всередині будівлі відразу за зовнішньою стіною на місці входу зовнішньої труби, вона не повинна бути розташована ближче, ніж 1,5 м від виведення каналізації і труб газо- і теплопостачання. Діаметр труб, використовуваних для внутрішнього водопостачання, залежить від того, скільки точок водозабору планується розмістити в будинку. Зазвичай для головної лінії використовують труби діаметром 3/4 дюйма, а для розвідних труб -? дюйма. Труби внутрішнього водопостачання і каналізації укладаються під кутом, що забезпечує надходження води і її вільний стік після використання.
Щоб забезпечити безпечне функціонування систем водопостачання і каналізації, при їх проектуванні і монтажу необхідно строго дотримувати всі норми та вимоги Сніпов.
При монтажі зовнішніх систем слід врахувати, що глибина укладання труб повинна бути більше, ніж глибина промерзання грунту. Для зручності обслуговування, труби можуть бути прокладені і на поверхні, але при цьому необхідно передбачити їх утепленіе.В разі якщо водопровід і каналізація будуть перетинатися, труби каналізації повинні бути розташовані нижче, ніж ті, за якими буде подаватися вода, відстань між ними має бути не менше 40 см. Крім того, необхідно передбачити і кожухи, в які труби укладаються в місцях таких перетинів. При паралельної укладання труб між ними має бути відстань не менше 1,5 м в разі, якщо їх діаметр менше 20 см.