Як вибрати орхідею.

Орхідея - яскравий химерний квітка. Така рослина не соромно придбати в якості подарунка близькій людині, приємно і купити його для себе. Щоб орхідея радувала господаря своїми квітами протягом довгого часу, уважно вибирайте рослину: воно має бути здоровим.
Інструкція
1
Прийшовши в магазин, не поспішайте просити упакувати найбільш вподобаний вам квітку. Спочатку уважно огляньте рослина. Нерідко в орхідеї заводяться шкідники - щитівки, равлики, домашні мурашки. При візуальному огляді в горщику нічого не повинно ворушитися, на листках і стеблах не повинно бути слідів паразитів.
2
Листя у орхідеї повинні бути соковито-зеленими, їх поверхня - рівною і глянсовою. Зверніть увагу, щоб на них не було коричневих плям - вони з'являються через попадання вологи на рослину. Кінчики листя не повинні жовтіти.
3
Коріння у здорової орхідеї - сріблясто-зеленого або сірого кольору. Уважно розгляньте їх - на них не повинно бути помітно ознак гниття (хоча не завжди це можна визначити візуально). Якщо деякі коріння вилазять з горщика, в цьому немає нічого страшного.
4
Уточніть у продавця, як давно придивилася вам орхідея знаходиться в магазині. Бажано купувати рослини, які провели в квітковому салоні не більше двох-трьох тижнів. Продавці рідко забезпечують ніжні квіти належним доглядом, та й не можна виключати ризик зараження різними хворобами від стоять поруч сусідів.
5
Дізнайтеся вид, до якого відноситься ваша орхідея, адже різні сорти потребують різного догляду. Новачкові краще придбати орхідею Phalaenopsis. Ця квітка оптимально підходить для утримання в квартирі.
6
Купуйте ще нерозпущеною рослини, цветонос якого усипаний бутонами. Воно буде радувати вас прекрасними квітами куди довше, ніж уже розкрилася орхідея.
Зверніть увагу
Орхідея - не саме вимогливе до тепла рослина, однак якщо температура на вулиці нижче +5, попросіть продавця упакувати його. Для утеплення рослини підійде папір і целофан.
Корисна порада
Тільки що куплену орхідею краще помістити в карантин. Поставте її окремо, поки не переконаєтеся, що квітка не хворий і не заразить інші кімнатні рослини.