Різновиди металевих парканів та огорож.

Паркани та огорожі грають захисну роль, обмежуючи доступ сторонніх осіб на територію приватного подвір'я, дачної ділянки, саду, квітника. В даний час існують різні типи цих огорож.
Паркани та огорожі можуть бути виготовлені з найрізноманітніших матеріалів: дерева, цегли, або бетонних блоків, металу. У випадках, коли потрібно лише позначити кордон ділянки, паркан не обов'язковий, можна обійтися невисокою огорожею. Вона встановлюється найчастіше або по краю газону або квіткової клумби, або навколо поховання. Найбільш довговічні і міцні огородження з металу, які також можуть грати роль елементів декору.

Різні типи металевих огорож

Металеві паркани поділяються на два основних типи: глухі (тобто непрозорі) і наскрізні. У першому випадку вони складаються з стовпів, поперечних опорних елементів і листів металопрофілю. Ці листи можуть бути як гладкими, так і рифленими. Подібні паркани досить прості за конструкцією, але, зрозуміло, з точки зору краси, вельми посредственни.Наіболее простий і бюджетний варіант наскрізного паркану - коли ділянка обшитий сітки-рабиці. Такий металевий паркан також складається з опорних стовпів з привареними до них металевими поперечними планками, до яких кріпиться сітка. Переваги такого типу огорожі - простота, швидкість зведення і відносно невисока ціна.
Однак в естетичному плані огорожу з сітки-рабиці досить близько до глухому забору.
Набагато більше красиві зварні та ковані металеві паркани. У тих випадках, коли замовник може дозволити собі значні фінансові витрати, такий паркан (особливо кований) може стати справжнім витвором мистецтва. Велика різноманітність зварних і кованих конструкцій дозволяє створити дуже красивий, оригінальний стіль.Сварние паркани обійдуться дешевше кованих. При цьому вони міцні, довговічні, виглядають досить елегантно і дорого. Такий паркан підійде цінителеві строгого класичного стилю. Зварні секції паркану чудово гармонують з цегляною кладкою в тих випадках, коли опорні стовпи фанеровані цеглою. Крім того, незважаючи на свою уявну простоту, вони виглядають дуже естетично. Монтуються такі паркани досить швидко і легко.Безусловно, найкрасивіші металеві паркани - ковані. Їх будівництво займає чимало часу, і пов'язане зі значними грошовими витратами, але справа того варта, адже скільки людей будуть захоплені вашим смаком. Вони не тільки є надійним захистом будинку або садової ділянки, а й надають йому особливо естетичний вигляд, особливо в поєднанні з кучерявими декоративними рослинами, наприклад, плющем. Кількість найрізноманітніших кованих конструкцій настільки велике, що будь-який замовник зможе підібрати саме такий варіант паркану, який найкращим чином відповідає і його смакам, і фінансовим можливостям. Також можна замовити паркан за власними ескізами. Правильно підібраний кований паркан перетворить будинок з ділянкою в самий справжній садибний комплекс, дуже красивий і гармонійний, який доставить своїм власникам велике естетичне задоволення.
Кований паркан в чималому ступені підкреслює не тільки хороший смак господаря, але і його положення в суспільстві, фінансову спроможність.

Різновиди металевих огорож

Як вже було сказано, в ряді випадків цілком можна обійтися невисокою огорожею, яка і виготовляється набагато швидше, і обійдеться в істотно меншу суму, ніж паркан. Захисна функція таких огорож другорядна. Головним чином, вони грають декоративну і розмежувальну роль. Встановлюються такі огорожі, насамперед, на присадибних ділянках, квіткових клумбах і на кладбіщах.Наіболее популярні зварні металеві огорожі, завдяки їх простоті, відносно невисокою вартістю, невибагливості і швидкості монтажу. Різноманітність варіантів зварних конструкцій дозволяє створити красиві і оригінальні варіанти, навіть з використанням типових елементов.Однако ковані огорожі також вельми популярні, насамперед, у заможних замовників. Оскільки ковані газонні огорожі настільки красиві, що можуть чарівним чином перетворити весь садову ділянку або присадибну площу. Особливо, якщо вони гармонійно поєднуються з іншими елементами садового декору - альпійськими гірками, кам'яними стінками, альтанками, світильниками, статуями. Крім того, деяким людям хочеться відійти від стандартів, підкреслити свою індивідуальність і хороший смак. І ковані садові огорожі припадуть тут дуже до речі. Крім того, вони дуже надійні і долговечни.Еслі ж мова йде про огорожах на могилах близьких людей, саме ковані огорожі здатні найкращим чином продемонструвати, що покійний багато значив для своїх рідних, що вони пам'ятають і люблять его.Поетому широке поширення кованих огорож стримує лише їх відносно висока вартість. Але зі збільшенням числа людей, що відносяться до середнього класу, зростає і число потенційних замовників.