Топиарий – дерево щастя.

Топиарий являє собою штучне деревце. У деяких культурах вважається, що воно приносить щастя. Це справедливо, адже творчість - теж щастя, а якщо в результаті ви отримаєте виріб, здатне прикрасити вашу квартиру або будинок ваших друзів, раді будуть усі. Деревце необхідно «посадити» в горщик, а прикрасити можна черепашками, кавовими зернами, стрічками.

Горщик - основа композиції

У дерева щастя - довгий стовбур і кругла крона. Топиарий коштує в горщику, і саме з нього і потрібно починати підбирати матеріали. Прогуляйтеся в найближчий квітковий магазин і виберіть красивий горщик з широкою верхньою частиною. Але горщик можна зробити і своїми руками, це буде навіть краще. Для цього підійде, наприклад, велика скляна або пластмасова банка. Її можна обтягнути або зробити декупаж, тобто накласти просочену клеєм ПВА з фарбою і шпаклівкою тканину красивими складками. На тканину накладається малюнок і приклеюються більш дрібні елементи з бус або блискіток, а зверху поверхня покривається лаком, найкраще акриловим. Можливі й інші варіанти - наприклад, добре виглядає майстерно зроблений горщик з пап'є-маше.
Складки можна підкреслити більш темною або більш світлою фарбою, а також золотими і срібними лініями.

Робимо кулю

Крона топіарія має форму кулі. Такий кулю можна зробити різними способами: - вирізати з товстого пінопласту; - сформувати з зім'ятою папери; - зробити в техніці пап'є-маше; - зробити з поролонових стрічок або синтетичного шпагата.Витачіваніе деталей з пінопласту - заняття досить трудомістке. Папір піддається обробці набагато легше. Скомкають великий аркуш пухкої папери (наприклад, газетний), скачайте кулю і обмажте клейстером. Потім обмотайте куля нитками, а на поверхню наклейте рвані шматки газети. Після того, як крона висохне, її необхідно пофарбувати фарбою з балончика. Щоб зробити крону з пап'є-маше, розмочити кілька картонних упаковок для яєць у воді, потім сформуйте з них кулю і дайте йому висохнути. Поверхня вийде нерівною, так що додаткові «гілки» наклеювати не обов'язково. Цікаво буде виглядати крона і з поролонових стрічок. Їх можна купити в господарському магазині - такими стрічками досить часто утеплюють вікна. Стрічки краще попередньо пофарбувати. Крона топіарія робиться так само, як звичайний помпон. Як матеріал підійде і зелений синтетичний шпагат. Останній варіант особливо хороший для маленьких дерев.
В якості основи для крони підійде і пластмасовий кулю, і гумовий м'ячик.

Ствол

Підберіть палицю для стовбура. Її розмір залежить від того, як виглядають крона і горщик. Крону необхідно буде закріпити, та так, щоб вона не відвалювалася. Вся конструкція повинна бути стійкою, чого можна домогтися тільки в разі, якщо стовбур дістає до дна горщика. Як прикрасити стовбур? Ну тут вже, що називається, своя рука - владика. Його можна пофарбувати, обклеїти тканиною або папером, просто покрити лаком. Допустимі і декоративні елементи з маленьких пінопластових кульок, намистин і т.п. Як кріпити крону, залежить від її конструкції. Куля з поролонових смуг можна просто прив'язати, для вірності крапнувши на місце кріплення кілька крапельок універсального клею. В крону з пінопласту або паперу стовбур вклеюється. Що стосується горщика, то його можна заповнити справжньою землею, глиною або навіть пластиліном. Головне - щоб конструкція була стійкою.

Приступаємо до прикраси

Чим декорувати дерево щастя? Поройтесь в скриньці для рукоділля, там напевно знайдеться маса цікавих речей, дуже підходять для вашої мети. Відмінно, якщо є красива, але не надто важка черепашка. Центром композиції може стати саме вона. Як закріпити - залежить від ваших можливостей. Можна приклеїти, можна просвердлити дірочку, протягнути в неї поролонову «гілку» і зав'язати вузлик. Є тонка стрічка? Прекрасно, розріжте її на шматки довжиною приблизно 10 см, зав'яжіть кілька бантиків і приклейте їх до крони. Можна наклеїти кавові зернятка, покриті лаком гарбузове насіння, зробити квіти з ниток або стрічок.